Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Bilim ve Teknoloji Dünyasındaki Son Gelişmeler...

Bir Efsanenin Çöküşü: Yahoo Messenger Kapanıyor

Bilim ve Teknoloji

 
 
Seçenekler
Alt 10-06-2018 20:20   #1
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Nereden
İstanbul
Mesajlar
KonularBir Efsanenin Çöküşü: Yahoo Messenger KapanıyorGeçtiğimiz yıl ABD’li telekomünikasyon şirketlerinden Verizon’a satılarak derin bir yara alan eskinin internet devi Yahoo, 20 yılın ardından messenger uygulamasını kaldırıyor.

Günümüzde eskinin dev internet sitelerinin ve uygulamalarının bir bir kapandığını ya da satıldığını görmek sıradan bir eylem halini aldı. Özellikle MSN Messenger’ın kapanması ile kendini iyice hissettiren bu akım, çağın gerekliliklerinden biri olarak görülüyor. Zira bir şirket ya da kuruluş ne kadar köklü olursa olsun, çağa ayak uyduramadığı takdirde değer kaybetmeye mahkum kalıyor.Bu gelişmeler ışığında 20 yıldır internet kullanıcılarına hizmet sağlayan Yahoo Messenger, hizmet hayatının sonuna geliyor. Yahoo Messenger, Verizon’a 4.5 milyar dolara satılmasının ardından, 17 Temmuz itibari ile erişime kapanıyor.


2017 yılında şirketin CEO’su Marrisa Mayer’in görevden ayrılmasıyla yara alan Yahoo, 2013 yılında uğradığı siber saldırı sonucu 3 milyar Yahoo hesabının etkilendiğini duyurunca kullanıcılarının da güvenini kaybederek son darbeyi almıştı. Artık hemen hemen her türlü uygulamanın, yeni internet devlerinin kontrolü altında olduğu düşünülürse Yahoo’nun toparlanması oldukça zor görünüyordu. Umarız bu devrin kapanışı bir sonraki nesil internet sitelerine ders olur ve kullanıcılar olarak; çok daha kaliteli hizmetlere, güvenli bir şekilde erişim şansımız olur.
___________________________________________

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.
 Offline  
 
Alt 10-06-2018 20:20   #2
  • Sosyal Medya Timi Asistanı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2016
Nereden
Sosyal Medya
Yaş
18
Mesajlar
Konular

Ezan okunsun yakacam___________________________________________

Telegram | 𝓐𝓚𝓞𝓥𝓢𝓘𝓝𝓘𝓩™ | Twitter
𝕊𝕠𝕤𝕪𝕒𝕝 𝕄𝕖𝕕𝕪𝕒 𝕋𝕚𝕞𝕚
 Offline  
 
Alt 10-06-2018 20:30   #3
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
05/2018
Mesajlar
Konular

Vay be
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.