THT DUYURU

chat
takipci
Seçenekler

BÜSİBER Siber Yaz Kampı (24-28 Haziran)

'POLY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
09/2012
Mesajlar:
644
Konular:
212
Teşekkür (Etti):
58
Teşekkür (Aldı):
157
Ticaret:
(0) %
0
1101
23-05-2019 22:24
#1


1) 24-28 Haziran 2019 tarihinde başvuru yaptığınız BÜSİBER yaz 2019 kampı'nı düzenliyoruz

2) 17-21 Haziran 2019 tarihinde ülkemizin en büyük siber güvenlik eğitimi olacak Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 2019 kampına ev sahipliği yapıyoruz. (Aynı anda 12 sınıfta verilecek eğitimin detayları yakında www.siberkume.com sitesinde duyurulacaktır)

24-28 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlenecek Siber Kampımızda Boğaziçi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Bilgin Metin ve BÜSİBER i ekibi ve sektördeki seçkin isimlerin eğitmenliğinde gerçekleşen bu etkinlikte; katılımcılar, sızma testlerinin temellerini, kullanılan araçların çalışma prensiplerini, web uygulamalarının, sistemlerin ve ağların temellerini adım adım öğreniyorlar. Temel eğitimten sonra sektörde kullanılan araçları gerçeğe yakın sistemler üzerinde deneyerek, bu araçların arka planında neler olduğunu özümseyerek öğrenmeleri hedefleniyor. Böylece bu eğitimi aldıktan sonra kendilerini daha ileriye taşıyacak bir alt yapıya sahip olacaklar.

Siber Kamp katılımcıları kamp süresince eğitimin yanı sıra; bilişim hukuku, ağ kavramları ve sektörle ilgili etkinliklere katılma imkanı buluyorlar.


Sık Sorulan Sorular

Kampa devam zorunluluğu var mı?

Kamp süresince tam gün ve her gün devam etmeniz beklenmektedir. Kısmi katılımları kabul etmiyoruz, çünkü eksiksiz gelebilecek başka öğrencilere haksızlık olmasını istemiyoruz.

Kampta yaş sınırlaması var mıdır?

Etkinlik katılımcıları en az 18 yaşını doldurmuş olmak zorundadır. Katılımcılar, katılımın ilk günü, eğitimden edindikleri bilgileri etik ve yasal prensiplere uygun kullanmaya yönelik taahüt formunu imzalayacaklardır.Kamp ücretli midir?

Etkinliğe katılım ücretsizdir. Sizden eğitim veya dosya ücreti alınmayacaktır.Başvurmak için ön koşullar nelerdir? Master ve açık öğretim öğrencileri başvurabilir mi?

Etkinlik katılımcıları en az 18 yaşını doldurmuş Üniversite öğrencileri olmak zorundadır. Amacımız harçlık ve burs harici düzenli geliri olmayan öğrencilerin siber güvenlik eğitimi almasını sağlamaktır. Bu sebeple açık öğretim öğrencilerine kıyasla örgün eğitim öğrencilerine öncelik verilecektir. Aynı şekilde yüksek lisans öğrencilerine kıyasla, lisans ve ön lisans öğrencileri de önceliklidir, çünkü yüksek lisans (master) öğrencileri açık öğretim öğrencileri gibi sektörde çalışmakta ve onların eğitimlerini çalıştıkları kurumlar sağlayabilmektedir.


Online sınavda neler soruyorsunuz?

Siber güvenlik, TCP/IP protokolleri, bilgisayar teknolojisi, işletim sistemleri konusunda genel bilgi seviyesini ölçen sorular gelmektedir(30-40) . 2-3 adet te CTF tarzı çözümleme tarzı sorular gelebilmektedir.

Kamp başvuruları için son tarih ne zaman?

Etkinlik görselinde yzmaktadır. Web üzerinden bireysel başvurmanız gerekmektedir.Arkadaşımın yerine kampa başvurabilir miyim?

Hayır, her katılımcı bireysel eventbrite hesabı ile başvurmalıdır. Başvurular sonrası online sınav ile ön-eleme, CTF formatında yüzyüze mülakat ile eleme gerçekleşecek ve katılımcıların kimlik-öğrenci kimliği kontrol edilecektir.Kampa başvurduktan sonra ne yapmam gerekiyor?

Kayıt sırasında bize verdiğiniz e-posta adresinizi ve twitter.com/busiber hesabını, facebook.com/busiber hesabını sık kontrol ederek duyurulardan, sınav ve sonuç bilgilerinden haberdar olabilirsiniz. Seçilmeniz, yedek listeye alınmanız veya yedek listeden asil listeye geçmeniz durumunda e-posta ile haberdar edileceksiniz.Başvurumu nasıl iptal edebilirim?

Başvuru tarihinin sonuna kadar başvurularınızın iptali için eventbrite üzerinden biletinizi iptal ediniz. Online sınava katıldıktan sonra yapacağınız iptal işlemleri için siber@boun.edu.tr adresinden bize ulaşınız.Kampın sadece belirli bir kısmına (sabahlara/akşamları) katılmam mümkün müdür?

Hayır. Eğitimlerin tamamına tüm gün katılmayan katılımcılara sertifika verilmeyecektir.Kamp sonunda bir belge verilecek mi?

Evet. Kampa katıldığınıza dair bir katılım sertifikası düzenlenecek ve katılımcılara verilecektir.Seçilmem durumunda ulaşım masraflarımı kendim mi karşılayacağım?

Evet.Seçilmem durumunda konaklama masraflarımı kendim mi karşılayacağım?

İstanbul'da ikamet etmeyen katılımcılar için kontenjan imkanında üniversitemizin kilyos kampüsü yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı sağlanacaktır. Ana kampüse uzak olmakla beraber (1-1,5 saat) şehir dışından geln öğrenciler için faydalı olmaktadır.Seçilmem durumunda yemek masraflarımı kendim mi karşılayacağım?

Katılımcılar kamp süresince üniversitemiz yemekhanesinden ücretsiz yemek imkanı sağlanacaktır.Etkinliğe bilgisayarımı getirmeli miyim?

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi sırasında kullanacağınız bilgisayarlar Boğaziçi Üniversitesi tarafından sağlanacaktır. Etkinliğe bilgisayarınızı getirmeniz zorunlu değildir. Bu sene iki farklı sınıfta iki farklı eğitim verilecektir. Diğer bir eğitime kabul edildi iseniz getirmeniz gerekmektedir.

Siber Kamp dersleri nerede ve hangi saatlerde yapılacak?

Dersler Boğaziçi Üniversitesinde ve 9:00-18:30 saatleri arasında olmaktadır bazen dersler uzayabilmektedir.Etkinlikle ilgili herhangi bir sorumu kime iletebilirim?

Etkinlik sayfasında bulamadığınız sorular için siber@boun.edu.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.Konu PALA tarafından (24-05-2019 01:00 Saat 01:00 ) değiştirilmiştir.
M3m0ry, "Tranquila, LeaderSecret Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler