İPUCU

Bilişim Hukuku Bilişim Hukuku

Seçenekler

facebook koşulları ve ihlalli şikayete tabi tutulanlar

05-11-2014 12:07
#1
IKANTUTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
02/2013
Nereden:
istanbul
Mesajlar:
1.198
Teşekkür (Etti):
352
Teşekkür (Aldı):
176
Konular:
142

Kötüye Kullanımı Şikayet Etme

Facebook'ta koşullarımızı ihlal ettiğini düşündüğünüz bir içerik görürseniz, bunu bize şikayet etmelisiniz. Şikayet ettiğiniz içeriğin siteden kaldırılacağının bir garantisi olmadığını lütfen aklınızda bulundurun
Şiddet ve Tehdit


Emniyet Facebook'un en önemli önceliğidir. Ciddi bir fiziksel zarar olasılığı veya kamu güvenliğine yönelik bir tehdit algıladığımızda, içeriği kaldırırız ve konuyu emniyet teşkilatına bildirebiliriz. Başkalarını tehdit edemez ve gerçek hayatta gerçekleşecek şiddet eylemleri organize edemezsiniz. Terör veya şiddet eylemlerinden sabıkalı kuruluşların sitemizde yer almasına izin verilmez. Ayrıca hırsızlık ve vandallık dahil, başkalarına maddi zarar veren veya verebilecek eylemleri yücelten, planlayan veya kutlayan içerikler yasaktır.
Kendine zarar verme

Facebook kendine zarar tehditlerini çok ciddiye almaktadır. Kendi kendini yaralama, yeme bozukluğu veya uyuşturucu kullanımını yücelten veya teşvik eden tüm içerikleri kaldırırız. Ayrıca tehlikedeki kişilere destek sağlamak için dünyanın pek çok ülkesindeki intiharı önleme kuruluşlarıyla işbirliği yapmaktayız.

Zorbalık ve Taciz
Facebook zorbalığa ve tacize hoşgörü göstermez. Kullanıcıların kamuya mâl olmuş konular ve insanlar hakkında serbestçe konuşmasına izin veriyoruz ancak özel bireylere yönelik kötü niyetli davranışlara ilişkin şikayetlerde harekete geçmekteyiz. İnsanlara sürekli olarak istemedikleri arkadaşlık istekleri ve mesajlar göndermek bir çeşit tacizdir.


Nefret SöylemiFacebook nefret söylemine izin vermez ancak ciddi ve mizah amaçlı ifadeleri birbirinden ayırır. Fikirlerin, kurumların, olayların ve uygulamaların tartışılmasını teşvik etmemize karşın, bireylerin veya grupların ırklarından, etnik kökenlerinden, ulusal kökenlerinden, dini inançlarından, cinsel kimliklerinden, cinsiyetlerinden, cinsel tercihlerinden, fiziksel engellerinden veya sağlık durumlarından dolayı başkalarına saldırmasına izin vermeyiz.

Şiddet Görüntüleri

Facebook uzun zamandır insanların deneyimlerini paylaştıkları ve önemsedikleri konularda farkındalık yarattıkları yerdir. Bazen bu deneyim ve konular, insan hakları ihlalleri veya terör eylemleri gibi kamu yararına olan veya kamuyu ilgilendiren sansürlenmemiş şiddet‎ görüntüleri içerir. Çoğu zaman, insanlar bu tür içerikleri yaşananları kınamak için paylaşırlar. Ancak, sadistik etkisinden dolayı veya şiddeti kutlamak veya yüceltmek için paylaşılan sansürlenmemiş şiddet görüntülerinin sitemizde yeri yoktur.

İnsanlar herhangi bir içerik paylaştıklarında, paylaşımlarını sorumluluk içinde yapmalarını bekliyoruz. Buna içeriklerinin hedef kitlesini dikkatlice seçmek dahildir. Sansürlenmemiş şiddet‎ içeren videolar için, insanlar hedef kitlelerini videolarının doğasıyla ilgili uyarmalıdır. Böylece, hedef kitleri videoyu seyredip seyretmemek hakkında bilinçli bir karar verebilir.

Çıplaklık
Facebook'un *****grafik içeriklerin ve reşit olmayan kişilerin yer aldığı açıkça cinsel içeriklerin paylaşılmasına karşı katı ilkeleri vardır. Görüntülerdeki çıplaklığa da getirdiğimiz sınırlamalar vardır. Mikelanjelo'nun Davut heykelinin fotoğraflarından çocuk emziren kadınlara ait aile fotoğraflarına, insanların kendileri için manevi öneme sahip içerikleri paylaşma hakkına sonuna kadar saygı duyuyoruz.

Kimlik ve Gizlilik

Facebook'ta insanlar gerçek adlarını ve kimliklerini kullanarak bağlantı kurar. Kendilerinden izin almadan, başkalarının kişisel bilgilerini paylaşmamanızı rica ediyoruz. Bir başkasının kimliğine bürünmek, bir kuruluş için birden fazla mevcudiyete sahip olmak veya birden fazla hesap açmak Facebook'taki güven ortamına zarar verir ve Facebook'un koşullarına aykırıdır.

Fikri MülkiyetBir şeyi Facebook'ta paylaşmadan önce, lütfen bunu paylaşmaya hakkınız olduğundan emin olun. Telif haklarına, ticari markalara ve diğer yasal haklara saygı göstermenizi rica ediyoruz.

Yasal Düzenlemeye Tabi Ürünler

Platformumuzda yasal düzenlemeye tabi ürünlerle ilgili işlemlerin yapılması yasaktır. Ateşli silahlar, alkol, tütün veya yetişkinlere yönelik ürünlerle ilgili bir teklif paylaştığınızda, geçerli tüm kanunlara uymanızı ve içeriğin hedef kitlesini dikkatle seçmenizi bekleriz. Müşterileriniz ve diğer hedef kitlelerinizle bağlantı kurmak için bir Sayfa kullanıyorsanız, Sayfalar Koşullarımıza uymanız gerekir.

Şifre Tuzakları ve Spam

Üyelerimizin emniyetini çok ciddiye alıyor ve gizliliklerini veya güvenliklerini tehdit eden girişimleri önlemeye çalışıyoruz. Ayrıca, kendilerinden izin almadan üyelerimizle ticari amaçlı iletişime geçmemenizi rica ediyoruz.

Güvenlik

Üyelerimizin emniyetini çok ciddiye alıyor ve dolandırıcılık amaçlı veya hile yoluyla olanlar dahil, gizliliklerini veya güvenliklerini tehdit eden girişimleri önlemeye çalışıyoruz. Ayrıca, üyelerimizle rızaları olmadan ticari amaçlarla iletişime geçmeyerek onlara saygı göstermenizi rica ediyoruz.,Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı