Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Genel Güvenlik > Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku Bilişim HukukuTweetlerdeki Veriden Kullanıcının Coğrafi Konumu Öğrenme (CBS)

Bilişim Hukuku

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 10-12-2015 22:47   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2014
Nereden
Mutfak
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 175
Teşekkür (Aldı): 391


Tweetlerdeki Veriden Kullanıcının Coğrafi Konumu Öğrenme (CBS)Tweetlerdeki Veriden Kullanıcının Coğrafi Konumu Öğrenme ( CBS )

GeoSocial FootprintGPS etkinlendirilmiş olarak veya sosyal konum imleme yoluyla paylaşılmış Tweetler ile içinde konumsal ifadelerin geçtiği Tweetlerin hepsini birden değerlendirip bir araya getirerek bir Twitter kullanıcısının coğrafi-sosyal parmak izlerini ortaya çıkaran bir konum ortaya çıkarma aracıdır.

GeoSocial Footprint, Twitter kullanıcıların Tweetlerinin gizlilik riski değerlendirmesini yaparak, onların paylaştıkları Tweetler yoluyla coğrafi konumlarının ne kadarını ele verdiklerini ortaya çıkarmaya çalışıyor. GeoSocial Footprint ile herhangi sürekli aktif bir Twitter kullanıcının coğrafi konumu takip edebilmek oldukça kolaylaşıyor.

GeoSocial Footprint herhangi bir Twitter kullanıcısının Tweetlerini inceleyip bir Googler haritası üzerinde göstermektedir. Araç, en son atılan 200 Tweet’i çekip içlerinde her türlü coğrafi konum belirtenleri ortaya çıkarmaktadır. Aracı kullanmak için "Twitter Username"form alanına herhangi bir kullanıcı adını yazdıktan sonra "Retrieve Tweets" düğmesine basmak yetiyor. Eğer çekilen Tweetleri indirmek isterseniz "Download Tweets" düğmesine basıyorsunuz. Coğrafi konum analizi yaptığınız Tweetleri sistemden silmek için ise "Clear Tweets" düğmesine basmanız gerekiyor.Adres:GeoSocial Footprint
Kaynak : Geosocial Footprint___________________________________________

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau