Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Genel Güvenlik > Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku Bilişim Hukuku


Keepass Nedir?

Bilişim Hukuku

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 10-12-2015 22:55   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2014
Nereden
Mutfak
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 175
Teşekkür (Aldı): 391


Keepass Nedir?Keepass Nedir?

Keepass milyonlarca sitenin bulunduğu sanal dünyada, üyelik girişlerimizin farklı farklı şifrelerden ve kullanıcı adlarımızın bulunduğu karakterlerin hepsini aklımızda tutamadığımız zaman bize yardımcı olabilecek güvenli şifre saklama programıdır. Tabi ki şifre saklama konusunda uzman olan keepass sadece bununla yetinmiyor size kırılması en zor şifrelerde üretiyor.

Keepass ı kim üretmiştir?

Keepassın üretimi Dominik Reichi isimli yazılımcı tarafından üretilmiş ve geliştirilmektedir. Program açık kaynak kodludur.

Keepass a neden ihtiyaç vardır?

Örneğin interneti yoğun bir şekilde kullanan bir kullanıcının aklında tutması gereken şifreleri, Mail adresi şifresi, Şirketinin kurumsal e-posta şifresi, Web sitesinin ftp şifresi, Üye olduğu forum şifresi, Sosyal ağ şifresi, Bankaların şifreleri gibi bu liste uzayarak gidiyor. Bu kullanıcı bütün şifrelerini aynı yapması durumda kötü niyetli bir insanın veya hacker eline geçtiği zaman bütün alanlara girebileceği anlamına geliyor. Buna en güzel çözüm her alana farklı şifreler girmesi. Fakat her alana farklı şifre girmesi demek her alana ayrı şifreyi aklında tutması gerek.

İşte tam bu noktada keepass devreye giriyor ve kullanıcıların her alanda kullandıkları farklı şifreleri bir veri tabanı üzerinde saklıyor. Ve insanların şifrelerine kolayca hatırlamalarını sağlıyor.___________________________________________

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau