Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Genel Güvenlik > Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku Bilişim HukukuBilişim Hukukuna Aykırı Eylemler Nelerdir?

Bilişim Hukuku

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 11-02-2016 13:00   #1
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2013
Yaş
26
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 10721
Teşekkür (Aldı): 7716


Bilişim Hukukuna Aykırı Eylemler Nelerdir?Bu yazımda Bilişim Hukuku'na aykırı eylemler hakkında bilgilendirici bir bilgilere yer verdim.

Günümüzde internetin kullanım oranı giderek artmaktadır.Milyonlarca internet kullanıcısı kişisel bilgi ve belgelerini bu ortamlarda muhafaza etmeye çalışmaktadır.. İnternet bir çok işimizi kolaylıkla halledebilmemizi sağlıyor.. Geçmişte de olduğu gibi interneti amaç dışı kullanmak isteyen kötü niyetli kişilerde gün geçtikçe artmaktadır. Kötü niyetli kişilerin interneti amaç dışı olarak kullanması da Bilişim Hukuku'na aykırı eylemler olarak kabul edilmektedir... Bunların yanı sıra kişilik haklarına internet üzerinden saldırma kişisel bilgileri ele geçirme, internet üzerinden kişilere hakaret etme veya internet sitelerinden kişilerin izni olmadan onların adına resmi işlemlerin yapılmasıdır...

Bilişim hukukuna aykırı eylemlerin bir kaç tanesini sıralayacak olursak;

1-) E-mail veya Web sitelerine saldırmak günümüzde önemli derecede suç teşkil eden bir konudur. Kişiler ele geçirdikleri e-mail veya web sitelerini kendi amaçları dahilinde kullanabilirler veya buradan ele geçirdikleri isim, soyisim, telefon, adres gibi bilgi ve belgeleri internet ortamında izinsizce ve suç teşkil ettiği halde yayabilirler.. Bu durumda kişi haklarına açık bir şekilde saldırıdır. Ve yüksek derecede bilişim suçu olarak kabul edilir

2-) Sosyal Medya hesapları üzerinden kişilere haksız yere yapılan hakaretler, küfürler veya onlar hakkında karalayıcı yazılar yazmakta bilişim hukukuna aykırı bir eylem sayılmaktadır. Çünkü kurallar bütünü olarak hukuk insanların kişilik haklarını koruma altına almıştır. Kişiler kendilerine isnat edilen bir suça karşılık hakarette bulunan kişilere dava açabilir ve açılan dava olumlu sonuçlandığı takdirde tazminattan hapis cezasına kadar çeşitli cezalara çarptırılabilir.

alıntıdır
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

orhan2287 Teşekkür etti.
Alt 11-02-2016 13:20   #2
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2013
Nereden
Linux
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 65
Teşekkür (Aldı): 44
bir keresinde türk devlet sitesine sırf shell yiyor mu diye deneme yapmıştım shell yemişti sonra geri kaldırdım logları sildim
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2016 13:54   #3
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2015
Mesajlar
Konular
0

Teşekkür (Etti): 64
Teşekkür (Aldı): 1
Kardeşim bence böyle bir konu açtıysan bunu daha da genişletip daha güzel yapabilrisin. Bence senin burda yazdıkların nerdeyse hepimizn bilgiği şeyler.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau