TARİHTE BUGÜN

Seçenekler

Warrior a Combo Hazırlamak [grp]

lordpunisher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
underground
Mesajlar:
4.835
Konular:
3264
Teşekkür (Etti):
7
Teşekkür (Aldı):
385
Ticaret:
(0) %
19-08-2008 17:34
#1
Warrior a Combo Hazırlamak [grp]
Warriorların Kullandığı Genel Combo Dizilimine Bakacak Olursak Karşımıza Aşagıdaki Gibi Bir Dizilim Çıkacaktır.Burada Comboya İster Whirlwind(1) İsterseniz de Siesmic Wave(2) 'Den Başlayabilirsiniz.Tuş Sıralaması İse 1 2 3 2 Şeklindedir. Eğer Siesmic Wave'den Başlarsanız 2 1 2 3 Şeklinde Olacaktır.Combomuzun Rahat Bir Şekilde Dönebilmesi İçin Whilwind Lv9, Siesmic Wave Lv9 Ve Spiral Doom Lv19 Olmalıdır.
Whirlwind + Siesmic Wave + Spiral Doom

*Biraz Daha Serii Bir Combo Dizilimi Yapalım.Aşağıdaki Dizilimin Kullanımı Standart 1 2 3 4 Tuşlarıdır.Bu Dizilimin bize Üstttekine Göre Sağladığı Avantaj Birim Zamanda Moba Vurduğumuz Skill Sayısını Arttırarak Mobun Bize Vereceği 2 Hasar Arasindaki Zamanı Çok Az Bir Miktarda Arttırmak.Örneğin Üstteki sıraya göre Mob Bize 4 Saniyede Bir Dmg Veriyorsa Bu Şekilde 4,2 Yada 4,4 Saniyeye Çıkacaktır. Peki Neden Expert Skilleri Kullandık? Bu Soruya Cevap Olaraksa Amp Değerleri En Yüksek Ve En Uygun Skilleri Seçtik.Rolling Yerine Round cut Alınabilir Fakat Tavsiyem Değildir.Oldukça Düşük Bir Amp Değerine Sahip Fakat Knock Back Özelliği Exp Kasarken İşinize Yarayabilir.
Whirlwind + Siesmic Wave + Cascade Break + Rolling Crash

Bu Comboların Sayıları Arttırılabilir.Sizde Kendinize Göre Denemeler Yaparak Yeni Sıralamalar Da Bulabilirsiniz.....

Combolarımızda Hazır Nasıl Bir Builde Sahip Olacağımıza Karar Verelim.....

Şu Anda Warrior Olanaklarımız 4 Adet Gibi Görünüyor.Bir Göz Atalım,
 • Standart WA (110- Oyuncuların En Çok Tercih Ettikleri Wa Şeklidir. %30-%40)
 • Crt-Amp WA (110+ Oyuncuların Gözdesidir.Server'larda %60-%70 Sıklığında Rastlanır.)
 • Martial WA (3. Bir Alternatif Olan Martial WA'lar Serverlarda %1-%2 Şeklinde Dağılmışlardır.)
 • Magic WA (Deneme Aşamasında )

  A) Standart Warrior

  1) Standart (Klasik - Normal..vb De Denir) Warrior Özellikleri
  • İtemleri Kolay Bulunur Ve Ucuzdur.
  • İtemlerini giyebilecek Kadar İnt ve Dex Verirler ,Gerisi Daima Str'ye Dağıtılır.
  • Hasar Güçleri Etkili Sayılmaz.
  • Dengelenmiş Bir Defansa Sahiptirler.
  • Pvp De Söz Sahibi Değillerdir.

  2) Ne giyer Bu Standart Warriorlar?


  Ne Bulurlarsa Giyer! Hemen Hemen Bu Şekildedir.Osm Armour Kendine Yarayan Herşeyi Giyerler.Özellikle 2 Slot +100 Hp Tercihen Will +XX hp Veya Shineguard +6 50hp Suitlere Rağbet Gösterirler.Bot Olarak Aynı Şekilde 2 Slot 100 Hp Ve/veya Will +XX Hp Botların Yanında Shineguard +6 50 Hp Botları Tercih Ederler.Osm Armour Helm 2 slot Crt Dmg Yada Shineguard Tek Slot Visor Takarlar. Eldiven Olarak Atk+4 2 Slotlu Osm Armourgloves Yada Tek Slotlu Shineguard +6 Eldiven Seçerler.Takı Olarak Genelde ROF+7 ,Paraya Kıyarlarsa +8 Alırlar.Kolye Daima Amulet Of Guard +7'Dir
  Braclet Olarak Bulabilirlerse BoF+X Bulmazlarsa Braclet Of Brute+X Takarlar.Küpe Olarak Protecton Earring+X Yada Bulabilirlerse Earring Of Guard+X Kullanırlar.
  Burdanda Anlaşılacağı Gibi Standart Warrior'lar Yeni Yeni Oyuna Alışan ve Yeni Completerdan Çıkmış Warriorların Tercihidir.İleriye Dönük Değildir

  B) Crt Amp Warrior

  1) Crt-Amp Warrior Özellikleri

  • İtemleri Genellikle Pahalıdır Bazı İtemler Günlerce Arandıktan Sonra Bulunabilir.
  • Hasar Güçleri Maximum Konumdadır.
  • Defanslarından Ödün Vererek Max Hasara Yoğunlaştıkları İçin Defansları İle İlgili Birşey Söylenemez (Genellikle Ortanın Üstündedir)
  • Pvp - Pk - War Gibi Aksiyonlarda Oldukça Etklilidirler.
  • İtemlerini giyebilecek Kadar İnt ve Dex Verirler ,Gerisi Daima Str'ye Dağıtılır.

  2)Peki İtemleri Nasıl Olmalı?

  En Çok Tercih Edilen Ve Merak Edilen Warrior Tipi Olduğu İçin İtemleri Üzerinde Ayrı Ayrı Duralım..

  a) Suit-Plate

  Suitimizde Pek Seçeneğimiz Yok Genellikle Osm Armour Suit +6 +7 50Hp + %7 Sword Amp Tercih Edilir.Nadirende Olsa Shineguard Plate Of Amp (Sword Skill Amp %5) Tercih Edenler Çıkmaktadır.

  a) Sword

  Bu Konuda En Merak Edilen Sorulardan Birisi "Sword'umu Deathblow Crt Rate Mi Almaliyim Yoksa Crt Dmg Mi" Sorusu Olmuştur.Eğer
  -"Arka Arkaya vurdugum Crt Dmg'Lerle Rakibimin Canını Seri bir Şekilde Azaltmak İstiyorum" Derseniz Sword Of Deathblow Crt Rate İnc 10 - 16
  -"Birden Bire Ani bir Atakla Mümkun oldugu Kadar Maximum Dmg Vurmak İstiyorum" Derseniz Sword Of Deathblow Crt Dmg inc 20 veya 32" (Tercihen 32) Şeklinde Almanız Gerekir.Fakat Crt Rate Kazanmak İçin Ödün Verilen, Swordlardaki Maximum Craft Olan %32 Crt Damage' Hiçte Küçümsenebilecek Bir Rakam Değil.(Bence) Genellikle Shadowtita yada Bulabilirseniz Osmium Tercih Edilir.

  a) Helm-Visor

  Eğerki Yukarıdaki Gibi 32 Damage'den Ödün Verdiyseniz Helminiz Tercihen Deathblow +16 VE 2 Slot 10+10 toplam %36 Crt Damage Yada Mininmum %30 Crt Damage Şeklinde Olmalıdır.Osm Pahalı Geleceğinden Shadowtitanium'a Düşülebilir.(Slot Extend Avantajı oldukları İçin Titaniumlarda Pahalıdır.)

  a) Boot-Graves

  Botlarda Standart İtemlerden Olan %7Sw amp Tita - Shadowtita - Osm Arasından Seçilir.Extra Olarak +50 Hp Avantajı Daha Güzel Olacaktır.

  a) Gaunlet-Gloves

  Eldivenlerde Önümüzde 2 Seçenek Var.Ya ödün Verdiğimiz Atagı Kapatmaya Çalışıcağız Yada bütçemizi en Çok Sarsacak Olan İtemi Alıcağız.Eğer İlk Seçenek yoluna Gidecek Olursak Osm Armorgloves Of Deustriction + 16 Atack Ve Slotunda +2 atack Bulunan Bir Eldiven Kullanacağız.İkinci Yolu Seçersek Tita - Shadowtita - Osm Arasindan %7 Sw amp Tek Slotlu Bir Eldiven Edineceğiz.(Oldukça Pahalı Bir İtemdir)

  a)Accessores-Aksesuarlar

  Takılar Bilezik Olarak Dual Braclet Of Fighter +3 +4 Yada Slotlu +2 Olmalıdır.Küpelerimizi Earring Of Guard +4 Yada +3 Olarak Seçiyoruz.Yüzüklerimiz Kesinlikle Ring Of Luck +2 Olmalı.Kolye Olarakta Amulet Of Pain+4 Ve Üstü Tercih Edilmelidir.

  C) Martial Warrior

  1) Crt-Amp Warrior Özellikleri
  • Defans Rate'leri En büyük Avantajlarıdır
  • En Rahat Exp Kasabilen Warriorlardır
  • Hasar Güçleri Diğer Warriorlara Göre Daha Azdır.
  • Pvp-Pk-War Gibi Aksiyonlarda Combo Kullanıldığı İçin Fazla Etkili Değildir.
  • İtemlerini Giyebilcek Kadar İnt Verir.Bunu Yaparken Dexini 345'İn Üstünde Tutar Gerisi Str Ve Tercihen Dex'e Dağıtılır.

  2) İtemleri Nasıl Olmalı


  İtemleri İse, Crt-Amp Warriror'ların Armourset Olarak Kullandıklarının Aynılarını Matrialset Olarak Kullnırlar.Takılar İse Aynıdır Yada Expe Dönük Oldugu İçin Dual Vampiric Earring +4 ,Vampiric Amulet +4 Ve Üstü Yardımcı Extra Bir Helm Max Hp Steal Per Hit + XX Ve Extortion Braclet +3 / +4 Şeklindedir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler