Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Information Technology’s
> Coin

Coin Blockchain tabanlı finansal sistemler ve dijital paralar hakkında bilgiler, tartışmalar.

Bir Günde 3 Bin Dolar Yükselen Bitcoin 15 Bin Dolar Sınırında

Coin

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 07-12-2017   #1
  • Offline
  • Asteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2017
Mesajlar
Konular


  
Bir Günde 3 Bin Dolar Yükselen Bitcoin 15 Bin Dolar SınırındaBitcoin göz kamaştıran yükselişini sürdürüyor ve bazı borsalarda 15 bin doların üstünü gördü. İşte detaylar;Bitcoin tam gaz yükselişini sürdürüyor ve son birkaç günkü performansı hem heyecanlandırıyor hem de endişelendiriyor. Dün 12 bin doları gören bitcoin, sürdürdüğü hızlı yükseliş ile 13 bin doları gördü. Ardından bazı borsalarda 14 bin dolar rekorunu da kırdı ve yükselişe devam etti. 1 gün içerisinde yaşanan bu ani yükseliş, yatırımcılarını sevindirdi. Ama bazılarını da endişelendirmeye başladı.

Bitcoin dün 12 bin 580 doların üstünü görerek, tüm borsalarda en yüksek seviyesini kaydetti.Ardından yükseliş devam etti ve 13 bin dolar rekoru beklenenden hızlı geldi. Dün 12 bin ve 13 bin dolar rekorlarını ardı ardına kıran bitcoin, çok geçmeden 14 bin doların üstünü de görmüş oldu. Bitcoin 4 Aralık tarihinde bazı borsalarda 12 bin dolara birkaç adım uzaktaydı ve sadece 2 günde tüm borsalar bu seviyeyi görmüş oldu.

Dünkü yükseliş sonrasında bugün bazı borsalarda 15 bin dolar rekoru da kırıldı.Böylece bitcoin iki günlük sürede % 23 oranında değer kazanmış oldu. Aralık ayının başından itibaren 1 haftalık süreçte % 45 oranında yükseldi. 2017’nin başından itibarense % 1380 değer artışı kaydetti.

Bitcoinin piyasa değeri ise 250 milyar dolara yaklaştı ve dünyanın birçok şirketini geride bıraktı.Uluslararası ilaç firması Pfizer, yatırım bankacılığı kuruluşu Goldman Sachs ve ABD telekomünikasyon devleri AT&T ile Verizon‘u piyasa değeri olarak geride bıraktı. Dünya genelinde 1200 civarındaki sanal para birimlerinin toplam değeri ise yaklaşık 360 milyar dolara ulaşmış durumda.

Bitcoin 28 Kasım’da 10 bin doları ilk defa kaydetmiş ve bir gün sonra 11 bin dolara yaklaşmıştı.11 bin doları kaydeden bitcoin hızlı yükselişini sürdürürken, Türkiye’deki işlem sayısının arttığı açıklanmıştı. Ardından hızla 9 bin dolara gerilemiş ve yine “bitcoin güvensizdir” sözleri gündeme gelmişti. Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitx yasaklanmalı derken, SPK bitcoinle işlem yapılmamalı yorumlarını yapmıştı.

18 Aralık’ta CME Group öncülüğünde bitcoin vadeli işlemlerine başlanacağının duyurulması ile yeniden yükseliş getirdi.Kasım’ın son ve Aralık’ın ilk haftası olarak üzere yaklaşık 15 günlük süreçte bitcoin 9 bin dolardan 15 bin dolara kadar yükseldi. Bunun ne kadar büyük bir değişim olduğunu algılamakta zorlanabilirsiniz. Ama durum bu şekilde ve bazılarının endişelerini tavan yaptırmış durumda. Balon olduğu yorumlarının gerçeklik payını artıracak cinsten hareketler olduğunu da söyleyebiliriz.

Kaynak: https://paratic.com/bitcoin-15-bin-dolar/
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.