THT DUYURU

CompTIA Computing Technology Industry Association

Seçenekler

CompTIA Sertifikası

CassPort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2015
Nereden:
root@cass:~#
Mesajlar:
1.553
Konular:
224
Teşekkür (Etti):
484
Teşekkür (Aldı):
660
Ticaret:
(0) %
15-08-2019 21:00
#1
CompTIA Sertifikası


Computing Technology Industry Association(CompTIA) sertifikası, bilgisayar sektöründe hizmet veren firmaların yeterliliklerini en üst seviyeye taşımayı amaçlamaktadır. Yazılım, donanım firmaları, servis firmaları, dağıtıcılar vb. firmalar tarafından desteklenmektedir. CompTIA A+ iki adımlı sınavdan oluşuyor. Birinci sınav olan CORE EXAMINATION ile donanım bilginiz ölçülür, ikinci sınav olan MS-DOS ve Windows bilginizin ölçüldüğü MS-DOS & WINDOWS SPECIALITY EXAMINATION'dır. 70 soru içermektedir ve sınav süresi toplam 90 dk'dır. %66 başarı sağlayan kişiler bu sertifikayı kazanmaya hak kazanır. Başarısız olanlar 3 günün ardından tekrardan sınava girebilir. Sertifika sahibi teknisyenler bilgisayarları kurma, bakımını yapma, kişiselleştirme ve çalıştırma konularında bilgi sahibi olarak eğitimlerini tamamlarlar.COMPTIA SERTİFİKALARI:

CompTIA A+ : Giriş düzeyi BT teknisyenlerine yönelik CompTIA A+ sınavı, önleyici bakım, temel ağlar, kurulum, sorun giderme, iletişim ve profesyonelliği kapsar.

CompTIA Network+ : Ağ profesyonellerine yönelik CompTIA Network+ sınavı, temel ağ altyapısı yönetimi, bakımı, sorun gidermesi, işletimi ve yapılandırmasını kapsar.

CompTIA Security+ : Deneyimli güvenlik profesyonellerine yönelik CompTIA Security+ sınavı, sistem güvenliği, ağ altyapısı, kriptografi, değerlendirmeler ve denetimleri kapsar.
---------------------
| Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına. |
InSpy, DorukTR, 4C5 Teşekkür etti.
4C5
4C5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2016
Nereden:
Istanbul
Mesajlar:
20
Konular:
5
Teşekkür (Etti):
20
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
25-08-2019 23:30
#2
Merhabalar bu sertifikasyon programı için Türkiyede İstanbul Ankarada herhangi bir firma var mı?
Araştırmalarımda bulamadım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler