Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Sunucu Yönetimi ve Güvenliği
> Databases

Databases Access Oracle MSSQL MySQL Sybase DB2 Databases

Geçerli Veritabanı kategorisi (Access Seçenekleri)

Databases

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 31-07-2017 17:50   #1
 • İstihbarat Timi
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2009
Mesajlar
KonularGeçerli Veritabanı kategorisi (Access Seçenekleri)Uygulama SeçenekleriUygulama BaşlığıVeritabanınız için ad yazın. Bu ad Windows başlık çubuğunda görünür.

Uygulama SimgesiBit eşlem (.bmp) veya simge (.ico) dosyası adı yazın. Resim, Windows başlık satırında görünecektir. Simge Gözatıcısı iletişim kutusunu görüntülemek için Gözat öğesini tıklatın ve bir resim dosyası bulun.
Form ve Rapor Simgesi Olarak KullanUygulama simgesi seçtiğinizde, bu seçenek simgeyi açık durumda olan veritabanındaki formların ve raporların üstünde yer alan sekmelere yerleştirir. Belge sekmelerini kapatırsanız, simge başka bir yerde görünmez.


Form Görüntüle

Veritabanı başlattığınızda otomatik olarak açılan formu ayarlar, değiştirir veya kaldırır. Form açılmasını istemiyorsanız, (yok) öğesini seçin. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.Durum Çubuğunu GörüntüleDurum çubuğunu Access çalışma alanının altında görüntüler veya gizler. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.Belge penceresini seçenekleri


Örtüşen PencerelerMicrosoft Office Access 2007 uygulamasında birden fazla ekran açmanıza ve görüntülemenize olanak sağlar. Gezinti Bölmesi'ni gizleyerek ve bu seçeneği belirleyerek "klasiğe" en yakın görünümü elde edersiniz. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.


Sekmeli Belgeler


Tek belgeli arabirimi kullanmanıza ve bir seferde tek nesne görüntülemenize olanak verir. Bu, varsayılan seçenektir. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
Belge Sekmeleri'ni GörüntüleAçık veritabanı nesnelerinin üstünde görünen sekmeleri açar veya kapatır. Bu seçenek yalnızca sekmeleri kapatır, sekmeli nesnelerin kendisini kapatmaz veya "klasik" görünümü etkinleştirmez. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.Access Özel Tuşlarını Kullan


Aşağıdaki kısayol tuşlarını etkinleştirir veya devre dışı bırakır:


Tuşlar Sonuç
F11 Gezinti Bölmesi'ni görüntüler ve gizler.

CTRL+G Visual Basic Düzenleyicisi'nde Komut penceresini gösterir.

ALT+F11Visual Basic Düzenleyicisi'ni başlatır.

CTRL+BREAK Bir Office Access 2007 projesiyle çalışırken, bu tuş bileşimine basmak Access'in sunucudan kayıt almasını durdurur.
 • Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Kapatırken Düzenle Veritabanlarınızı kapattığınız zaman otomatik olarak düzenler ve onarır. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Kaydederken dosya özelliklerinden kişisel bilgileri kaldır Dosyayı kaydettiğiniz zaman, kişisel bilgileri dosya özelliklerinden otomatik olarak kaldırır. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Formlarda Windows Temalı Denetimleri Kullan Form ve raporlarınızdaki denetimlerde Windows temanızı kullanır. Bu ayar, yalnızca standart temanın dışında bir Windows teması kullandığınızda geçerlidir.
 • Bu veritabanı için Düzen Görünümü'nü etkinleştir Access durum çubuğunda ve nesne sekmesini sağ tıklattığınızda görünen kısayol menülerinde Düzen Görünümü düğmesini gösterir veya gizler. Düzen görünümünün tek tek veritabanı nesneleri için devre dışı bırakılabileceğini unutmayın. Bu nedenle bu seçeneği etkinleştirdiğinizde bile her zaman kullanılır olmayabilir.
 • Veri sayfası görünümünde tablolar için tasarım değişikliklerini etkinleştir Veri Sayfası görünümünde çalışırken tabloların tasarımını değiştirmenize olanak verir.
 • Kesilmiş sayı alanlarını denetle Bu seçenek etkin olduğunda, sütun değerin tamamını görüntüleyemeyecek kadar dar olduğu takdirde sayılar "#####" biçiminde görünür. Bu seçenek etkin değilken, bir sütundaki değerlerin yalnızca bir kısmını görürsünüz.
 • Resim özellik depolama biçimi
  • Kaynak resim koruma biçimi (daha küçük dosya boyutu) Bu seçenek belirlendiğinde, Access resimleri özgün biçimlerinde depolar. Veritabanı boyutunu küçültmek için bu seçeneği belirleyin.
  • Bütün resim verilerini bit eşlemlere dönüştür (Access 2003 ve önceki sürümleriyle uyumlu) Bu seçenek belirlendiğinde Access, Windows Bit Eşlemi veya Aygıttan Bağımsız Bit Eşlem biçiminde özgün resim dosyasının bir kopyasını oluşturur. Office Access 2003 ve önceki sürümleriyle oluşturulmuş veritabanlarında resim görüntülemek için bu seçeneği belirleyin.


Gezinme

 • Gezinti Bölmesini Görüntüle Gezinti Bölmesi'ni görüntüler veya gizler. Bölmeyi yanlışlıkla gizlerseniz, görüntülemek için F11 tuşuna basın. Varsayılan olarak, Access Veritabanı penceresini artık sağlamamaktadır. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Gezinti Seçenekleri Gezinti Seçenekleri iletişim kutusunu görüntüler. Gezinti Bölmesi'nde görüntülenen kategori ve grupları değiştirmek için bu iletişim kutusunu kullanın.

Şerit ve Araç Çubuğu Seçenekleri

 • Şerit Adı Listeden özel bir Şerit grubunun adını seçin. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
  Not : Şerit, Microsoft Office Fluent kullanıcı arabiriminin bir parçasıdır.
 • Kısayol Menü Çubuğu Kısayol menüleri için varsayılan menü çubuğunu ayarlayın veya değiştirin. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Tam Menülere izin verme Bu onay kutusu temizlendiğinde, tüm varsayılan şerit sekmelerinde dışında Giriş sekmesinde gizli kalır. Ayrıca, Microsoft Office düğmesi tıklattığınızda, yalnızca Veritabanını Kapat ve Çıkış erişim komutlar kullanılabilir.
 • Belirtilen ayarın etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Geçici olarak varsayılan Şerit ve Microsoft Office düğmesi komutları geri yüklemek için veritabanını kapatın ve sonra SHIFT tuşunu basılı tutarken veritabanını yeniden. Veritabanını açmak için bu yöntemi kullandıktan sonra Access Seçenekleri iletişim kutusunda ve ardından Geçerli veritabanı, Şerit ve araç çubuğu seçenekleriniTam Menülere İzin ver onay kutusunu seçerek altında altında döndürerek varsayılan Şerit ve Microsoft Office düğmesi komutları kalıcı olarak geri yükleyebilirsiniz.


Varsayılan Kısayol Menüleri İzniGezinti Bölmesi'nde veritabanı nesnesini veya form ya da raporda denetimi sağ tıklattığınızda görünen kısayol menülerini (açılır menüler) açar veya kapatır. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.


Otomatik Ad Düzeltme Seçenekleri • Otomatik ad düzeltme bilgisini izle Access, adlandırma hatalarını düzeltmek için gereken bilgiyi depolar. Ancak, Otomatik Ad Düzeltmeyi Gerçekleştir seçeneği belirleninceye kadar Access hataları onarmaz. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Otomatik ad düzeltmeyi gerçekleştir Access, adlandırma hatalarını oluştukları anda onarır. Ad Otomatik Düzeltme Bilgilerini İzle seçeneğini belirler ve bu seçeneği boş bırakırsanız, siz bu seçeneği belirleyinceye kadar Access hata verilerini depolar. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Otomatik ad düzeltme değişikliklerini günlüğe yaz Access, ad hatalarını onarırken yaptığı değişiklikleri bir veritabanına yazar. Access verileri AutoCorrect.log. adlı bir tabloya kaydeder. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.


Veritabanı adı veritabanı için filtre arama seçenekleri


Bu bölümdeki seçenekler birkaç özelliği denetler:

 • Forma Göre Filtre Uygula penceresinde belirli bir alanda görünen değer listelerinin boyutu
 • Açık durumdaki veritabanındaki dizili veya dizili olmayan alanlara yönelik veya dış dosyadaki bağlı tabloya yönelik değer görüntüleyip görüntüleyemeyeceğiniz
 • Forma Göre Filtre Uygula özelliğini kullandığınızda formdaki denetimlerde değer listelerinin görünüp görünmediği
Ne kadar çok seçenek belirlerseniz, filtre uygulama işlemlerinde o kadar çok değer türü kullanırsınız. Bu seçenekler, yalnızca açık durumdaki veritabanı için geçerlidir.
 • Değerlerin listesini göster
  • Dizili yerel alanlar Forma Göre Filtre Uygula penceresinde görünen değer listelerinde dizili yerel alanlardan değerler içerir. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
  • Dizili yerel olmayan alanlar Forma Göre Filtre Uygula penceresinde görünen değer listelerinde dizili yerel olmayan alanlardan değerler içerir. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
  • ODBC alanları ODBC bağlantısı kullanarak bağlandığınız tablolardan değerleri ekler. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
 • Aşağıdaki sayıdan daha fazla kayıt okunduğunda listeleri gösterme Access'in Forma Göre Filtre Uygula işlemleri için değer listesini oluştururken kullanmasını istediğiniz en çok kayıt sayısını girin. Listeyi tamamlamak için gereken kayıt sayısı belirttiğiniz sayıyı geçerse, değer listesi görünmez. Alanları sıralı olmasa dahi, tüm değer listeleri yalnızca benzersiz değerler içerir. Varsayılan 1000'dir. Belirtilen seçeneğin etkinleşmesi için geçerli veritabanını kapatıp yeniden açmanız gerekir.
___________________________________________

Herkes buradan yazabilir İletişim: +337 567 730 57

Konu "Squ4LL tarafından (31-07-2017 17:52 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir..
 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 31-07-2017 17:51   #2
 • Üsteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2017
Nereden
Adana
Mesajlar
Konular

Eline Sağlık___________________________________________

Ne Mutlu Türküm Diyene

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.