THT DUYURU

chat
Databases Access Oracle MSSQL MySQL Sybase DB2 Databases

takipci
Seçenekler

Whatsapp database nedir ne işe yarar?

Sanayeryokburada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2015
Mesajlar:
1.826
Konular:
202
Teşekkür (Etti):
87
Teşekkür (Aldı):
230
Ticaret:
(0) %
2
9325
16-09-2019 19:31
#1


Whatsapp uygulamasının yüklü olduğu telefonlarda otomatik olarak oluşturulan Whatsapp database nedir ne işe yarar ? gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Whatsapp Database, uygulama konuşmalarınızın ve yedeklerinizin bulunduğu bir veritabanıdır. Uygulamanın yüklü olduğu telefonlarda otomatik olarak oluşturulur ve internet bağlantısı gerektirmeden Whatsapp yedeklerinize kolayca dönmenizi sağlar. Eğer ekstra bir seçim veya ayar yapmadıysanız Whatsapp yedeklerinizi yedi 7 gün tutar. Kullanım durumunuza göre bu yedek dosyasının boyutunda değişiklikler olabilir.

Sohbetlerin yedeklenmesi hergün belirlenen bir saatte yapılır. Bu yedek dosyasını silmeniz veya eski yedeklerinizi silmeniz durumunda belirlenen saatte yedekler otomatik olarak tekrar alınmaya başlayacaktır. Eğer yedeklerinizi tamamen silmek istiyorsanız, bu yedekleri sildikten sonra otomatik yedekleme özelliğini de kapatmanız gerekecektir. Eğer bu yedekten sohbetinizi kurtarmak istiyorsanız, dosya tarihine göre son yedeği kullanmanız faydalı olacaktır.
Whatsapp sohbet yedeği ayarlarına giriş yaparak, yedekleme özelliklerini, seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

Database klasörüne telefonunuzdan erişmek için Dosya yöneticisi / Dahili depolama birimi / WhatsApp / Database yolunu takip edin.

Database klasörü içinde Whatsapp yedeklerini, .crypt12 uzantılı dosyaları görebilirsiniz. Bu dosyalar yedek tarihine göre listelenmektedir. Eğer yedekleriniz tamamen silmek istiyorsanız bu dosyaların tamamını silmeniz gerekmektedir. Ayrıca yedekleme seçeneklerinde farklı bir bulut (Google drive, dropbox) sistemine yedekleme olmadığından da emin olunuz.

Dosyaların silinmesi WhatsApp uygulamasının çalışması için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Eğer klasörü tamamen silerseniz, uygulamaya ilk girişinizde otomatik olarak tekrar oluşturulacaktır. Whatsapp veritabanı hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz.
---------------------
''Talih Cesurlardan Yanadır.''
AhmetKaan46, Aydemm Teşekkür etti.
Aydemm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
09/2019
Mesajlar:
1
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
2
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
01-10-2019 01:28
#2
Şunu merak ediyorum. Telefonuna sızdığım birisinin whatsapp databaseini kopyalarsam mesajlarını okuyabilir miyim? Faydalı bilgiler için teşekkür ediyorum.
Ahrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
02/2016
Nereden:
ArchyLegends
Mesajlar:
999
Konular:
94
Teşekkür (Etti):
107
Teşekkür (Aldı):
83
Ticaret:
(0) %
01-10-2019 02:23
#3
okuyamassınız hocam numaraya şifreli onlar denedim
--------------------- Moda girip tüketiyoruz moka gibi kokaini..

if(false)
{

"Severse gelir.";
}
else{
"Gelmezse kendi bilir.";}

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler