Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Information Technology’s
> Deep Web

Deep Web Deep Web Hakkında Öğrenebilirsiniz

Tüm Bilinmeyen Yönleri İle İnternetin Gizemli Arka Sokağı Deep Web

Deep Web

Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır
 
Seçenekler
Alt 29-03-2015 11:13   #1
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2014
Nereden
System.Net
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 260
Teşekkür (Aldı): 2019


Thumbs up Tüm Bilinmeyen Yönleri İle İnternetin Gizemli Arka Sokağı Deep Web1. Nedir bu 'deep web' dedikleri?


Kişisel sunucular kullanarak herkesin erişimine açık olmayan özel ağlarda barınan sitelerin olduğu, bildiğiniz internetten farklı bir alandır.
Bilgisayarınızı açıp, Google'da aramalar yaparak web'deki tüm verilere erişebildiğinizi düşünüyorsanız, bu yazıyı okuduğunuzda anlayacaksınız ki gerçekten yanılıyorsunuz.


2. Arama motorlarının sınırlarının bittiği yerDeep web'e Google, Yahoo, Bing ya da diğer arama motorları ile giriş yapılamaz. Bu dünyada boy gösteren tüm siteler, arama motorları tarafından indekslenmediği için -yani arama sonuçlarında gösterilmediği için- o kapsamda yer alır.
İndekslenmemelerinin sebebi ise, kullanıcı güvenliğinin olmaması, suç kapsamına giren içerikler vb şeklinde sıralanabilir.


3. Erişilebilir web'in arkasında bir dünyaBuzdağının görünmeyen yüzü olarak ifade edebileceğimiz deep web'in içeriği, erişilebilir internet (arama motorları ile) ile karşılaştırıldığında çok fazladır.
Sosyal medya mecraları, haber siteleri, bloglar, oyun, film - dizi siteleri ve aklınıza gelebilecek her türlü erişilebilir web içeriği, tüm internet içeriğinin yalnızca % 4'ünü oluşturmaktadır.
Buzdağının görünmeyen yüzü deep web, işte böyle büyük bir dijital ortamdır.


4. Deep web'e nasıl girilir?İnternetin arka bahçesi deep webe girmek için özel tarayıcılar kullanmak gerekiyor.
Günümüzde bunun en popüler yolu Tor Browser. Tarayıcıyı bilgisayarınıza kurduktan sonra, deep webe giriş yapabilirsiniz.Ancak sonraki aşamada standart internet kullanımındaki gibi Google'a girip arama yaparak bir şeylere ulaşabileceğinizi düşünmeyin. Tor, anlık olarak konumunuzu değiştirir, Brezilya'dan ya da İsviçre'den giriş yapmış gibi görünürsünüz ve anonimliğinizi koruyabilirsiniz. Bunun için, VPN servisleri gibi tercih edilen bir yapıdır.
Tor ile bilinen popüler dizinlere girebilirsiniz, ancak bu şekildeki erişiminiz çok kısıtlı olacaktır. Tüm sitelerin, .onion uzantılı değişken adresleri olur. Bu sitelere ulaşmak için de, belirli liste sitelerine ulaşmanız gerekiyor. Standart domainler, standart url'ler yerine, aksjhdksjh6543.onion gibi adresler görebilirsiniz.

Deep webin Wikipedia'si

Yalnızca yönlendirme ile giriş yapabileceğiniz sitelere ulaşmak için, deep webin 'görünen yüzü'nün giriş kapısı Hidden Wiki'ye girebilirsiniz. Bu dünyayı merak edip de girmeye karar verenlerin uğradığı ilk nokta orasıdır. hiddenwiki.org adresinde, derinlere ilişkin bilgiler yer alır. Ancak orası da dahil olmak üzere, içeriğin çok büyük bir kısmı İngilizcedir.


5. Deep web'e girmek bir suç mu?Ne tarayıcı olarak Tor kullanmak, ne de deep webe girmek bir suçtur. IP adresinizi, güçlü altyapısı ile anlık olarak değiştiren bir anonimite aracı olan Tor Browser ile standart internet erişimi de sağlayabilirsiniz, tercihinize kalmıştır.
Deep webin legalliğine tekrar dönersek, evet girmek legaldir. Ancak % 95'inin illegal olduğu bir dünya olduğunu da unutmamak gerekir.


6. İnternetin derinliklerinde sizi ne bekliyor?Bir bilgi okyanusu olarak düşünülebilecek internette, bir arama yaparken ağ attığınızı düşünebilirsiniz. Yüzeydeki bilgilere erişim kolaydır, ancak derinlerde ne olduğunu asla bilemezsiniz.
Deep web için 'kimsenin erişemediği, ancak çok önemli, faydalı' verilerin bulundu bir dünya düşüncesi bazıları tarafından dile getirilmektedir. Ancak tüm sitelerin kişisel sunucularda bulunduğu bu dünyada, herhangi bir denetim, kontrol, takip vs. söz konusu olmadığı -ya da çok çok zor olduğu için- aklınıza dahi getiremeceğiniz, uç noktalardaki içeriğe de sık rastlanır.

Kimler kullanıyor?

Dark net olarak da bilinen bu dijital ekosistem hacker’ların, bilim adamlarının, uyuşturucu tüccarlarının, katillerin, fizikçilerin, politik aktivistlerin, hükümetin, polisin, teröristlerin, sapıkların, veri tüccarlarının, kaçakçıların ve buna benzer pek çok insanın barındığı bir yer.
Yasaklı, gizli kitapların pdf'leri ya da işe yarar, herhangi bir illegalliği bulunmayan içeriklerin, genel deep web ekosisteminde çok küçük bir yer kapladığını söylersek yanlış olmaz. Ve tabii ki, alıcı, satıcı kılığında birçok polisin, ajanın da 'meraklıları' beklediğini söyleyebiliriz. (iddialar var)

Deep web ve hizmet sektörü

 • Aklınıza dahi gelmeyecek ilanlarla karşılaşabileceğiniz bu dünyada, istediğiniz bir şeyi bir hırsıza çaldırabilirsiniz. Hırsızlığı yapıp, size o anın videosunu göndermeyi taahhüt edenler var.
 • -Sahte parantezinde- pasaport, vize ve ehliyetler adınıza hazırlanıyor.
 • Tabancalara ya da tüfeklere ulaşmak zor değil, ancak deep web'de ağır silahların, özel yapım silahların satıldığını görebilirsiniz. Polislerin ve ajanların cirit attığı bir dünyada, deep web'den 5-1 sipariş etmek ne kadar mantıklı, orası tartışılır tabii.
 • Kara para aklama hizmeti sunulmaktadır. Anlayacağınız üzere Bitcoin ile.
 • Deep web'in küçük esnafı hackerlar, Facebook, Twitter ya da mail hesapları hacklemeyi vaat ediyor. Siber hırsızlar ise, çalıntı kart bilgilerini satabiliyor.
 • Kiralık katiller, istediğiniz kişiyi ortadan kaldırabileceğini iddia ediyor.


7. Resmi para birimi: Bitcoin2014'te dijital dünyada en çok ses getiren olaylardan birisi 'Bitcoin' olmuştu. Mazisi daha da eskilere dayanan dijital para birimi Bitcoin, bir anda değerini 1000 dolardan yukarıya taşıyınca, dünyanın dikkatini çekti. BTC'nin popülerliği ile birlikte, yatırım amaçlı alım satımı da başlamış olsa da ortaya çıkış süreci ve kulanım alanı yine deep webe dayanır.

Devletlerle bağlantısız, takip edilemeyen 'Bitcoin'

Deep webin resmi para birimi olarak söz etmemizin sebebi, başta yine daha detaylı bahsedeceğimiz Silk Road gibi 'deep webin alışveriş siteleri' olmak üzere, ödeme yaparken tercih ediliyor olması. Alım satımı yasal olmayan birçok uyuşturucu madde, silah, veri (çalıntı kart ve hesap bilgileri gibi) ya da sahte belge (pasaport, kimlik vs.) Bitcoin ile alınabiliyor.
Eğer havale, eft yaparsanız -ki zaten bu seçenek haliyle sunulmuyor-, FBI yine size selam verebilir.
Bitcoin, trend olduğu günleri geride bıraktı. Ancak hala konuşuluyor, hala değerli bir para birimi. Şifrelenmiş dijital cüzdanlarınızda saklayabileceğiniz BTC'lerle standart döviz yatırımı gibi alım satım da yapabilirsiniz. Şu an değeri TL bazında 580 TL civarında. Aynı zamanda alt coin olarak adlantıdılan Litecoin, Dogecoin gibi dijital para birimleri de piyasada.

Bitcoin hakkında detaylı bilgi için http://www.turkhackteam.org/deep-web...-bilgiler.html konusunu okuyabilirsiniz.


8. Web'in katmanları teorisi


Bu konu hakkında bilgileri http://www.turkhackteam.org/deep-web...i-anlatim.html konusundan okuyabilirsiniz.

9. Deep web'in ticaret merkezi 'Silkroad''Şimdiye kadar görülmüş en karışık ve en illegal pazar yeri' olarak ifade edilen Silk Road, birçok uyuşturucu satıcısının, birçok kaçakçının yüzlerce kilogramlık satışlar yaptığı bir merkez haline geldi.

Kurucusu yakalandı: Ömür boyu hapis cezası ile yargılanıyor


Toplamda 1.2 milyar dolarlık bir satış gerçekleştirilen bu site, Ross Ulbricht tarafından kurulmuştu. Ulbricht'in, 18 milyon dolar değerinde Bitcoin'i bu site üzerinden elde ettiği tahmin ediliyor. Anonim kimliğini koruyamayarak yakalanan Silk Road kurucusu, Mannathan'da görülen davada suçlu bulundu. İpek Yolu'nu kurmak, uyuşturucu satışı yapmak gibi suçlardan yargılanan Ulbricht'in en az 30 sene hapis cezası alacağı iddia ediliyor.
Yukarıdaki resimde sol menüde, sitede hangi ürünlerin satıldığını görebilirsiniz. Fiyatlandırmaları ise BTC olarak verilmiş ve takip edilmemeniz için, şifrelenmiş dijital para birimi Bitcoin ile ödeme yapabiliyorsunuz.


10. Bir deep web efsanesi: Kiralık katiller


Web'in derin tarafı konuşulduğunda, akla ilk gelenler insanın midesini kaldıran yetişkin içerikler, uyuşturucu ve silah satışlarıdır. Ve bunların dışında kiralık katiller...
Yukarıdaki resimde, bir kiralık katilin sitesini, aynı zamanda 'tarifesini' görüyorsunuz. Ödemeleri % 50 iş öncesi, % 50 de iş sonu alan bu kişi, gazetecileri, paparazzileri, devlet görevlilerini öldürebileceğini belirtmiş.
Ancak bu tarz ilanların ciddi bir kısmının arkasında 'federaller' olduğunu söyleyenlerin sayısı da az değil.


11. Kiralık katiller, *****grafik içerikler, uyuşturucu, yasaklı belgeler, uzaylı fotoğrafları...


% 95'inden fazlası illegal, yine o orana yakın bir kısmının da *****grafik (ancak herhangi bir VPN ile girilebilecek, herkes tarafından bilinen +18 sitelerde yer alamayacak iğrenç kategorilerde) içerikten oluştuğu bu dünya, her ne kadar 'illüminati ve gizli oluşumlar, Nazi belgeleri, şikeli maçlar, planlar, olaylar olaylar' gibi anlata anlata bitirilemese de...
Standart internet kullanıcıları, özellikle de İngilizce bilmeyen, orada hangi dizinler ile hangi portallara giriş yapacağının farkında olmayan, kısacası ne aradığını ve ne amaçla orada olduğundan habersiz kişiler için deep web nedir? Muhtemelen yukarıdaki gibi.

Son olarak, bu konudaki çoğu yazıda belirtildiği üzere, ben de deep web'e giriş yapmanızı tavsiye etmiyorum. Zira az orandaki işe yarar sayılabilecek içeriğe ulaşmak için dahi, gerekli yönlendirme dizinlerini bulmanız çok zamanınızı alır, ve vaktiniz boşa geçmiş olur. Ancak yerin altında böyle bir dünya var. Bilmekten tabii ki bir zarar gelmez.___________________________________________

.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.


Refırs ®

Konu M4K4R tarafından (13-03-2018 19:54 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alt 29-03-2015 11:20   #2
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2013
Nereden
Dünydn .s
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 851
Teşekkür (Aldı): 2446
Ellerine Sağlık.

Sabit ///___________________________________________


- The End.

- Emekli Uzman Moderatör.


 Offline  
 
Teşekkür

MrOzan Teşekkür etti.
Alt 30-03-2015 01:55   #3
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2015
Nereden
Bursa
Mesajlar
5
Konular
1

Teşekkür (Etti): 3
Teşekkür (Aldı): 3
SelamıAleyküm Gerçekten çok İyi Bİlgi vermişsin Kardeşim Sagol (HssHacker...)
 Offline  
 
Alt 30-03-2015 08:59   #4
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2015
Mesajlar
Konular
6

Teşekkür (Etti): 1
Teşekkür (Aldı): 0
Bilgi için teşekkürler
 Offline  
 
Alt 02-04-2015 17:04   #5
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2013
Mesajlar
Konular
6

Teşekkür (Etti): 2
Teşekkür (Aldı): 3
Bugun giris yaptım fakat seninde dedigin gibi gercekten aranilan seyi bulmak cok zor ve baya zamanimi yedi..
 Offline  
 
Alt 10-04-2015 21:58   #6
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2015
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 78
Teşekkür (Aldı): 8
d,p web de çok gizli şeyler var bir hackerin oraya girince çok şeyler öğrendiği bi yer ben giriyom
ordaki site isimleri telefon numarası gibi ilginç ama en ufak bir harekette haclendin
 Offline  
 
Alt 19-04-2015 12:32   #7
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2015
Mesajlar
Konular
0

Teşekkür (Etti): 1
Teşekkür (Aldı): 1
çok iyi bir makale teşekkürler
 Offline  
 
Alt 19-04-2015 12:32   #8
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2015
Mesajlar
Konular
0

Teşekkür (Etti): 1
Teşekkür (Aldı): 1


Exclamationaçıklayıcı elinize sağlık
 Offline  
 
Alt 21-04-2015 17:26   #9
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2015
Mesajlar
1
Konular
0

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 0
Ellerine sağlık. Çok iyi olmuş...
 Offline  
 
Alt 24-04-2015 22:28   #10
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
10/2007
Mesajlar
Konular
0

Teşekkür (Etti): 201
Teşekkür (Aldı): 0
Güzel bir çalışma olmuş Teşekkürler.
 Offline  
 
Konu Kapatılmıştır

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau