Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Mobil İşletim Sistemleri
> Diğer Mobil İşletim Sistemleri

Diğer Mobil İşletim Sistemleri Symbian, Java, Blackberry gibi daha az yaygın olan işletim sistemleri hakkında bilgiler

BlackBerry, akıllı telefon sektöründe tam anlamıyla dibi gördü

Diğer Mobil İşletim Sistemleri

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 16-07-2017   #1
  • Offline
  • Dil Takımı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2014
Mesajlar
Konular


  
BlackBerry, akıllı telefon sektöründe tam anlamıyla dibi gördüAkıllı telefon sektöründe zor zamanlar geçiren BlackBerry’nin işletim sistemi, Gartner tarafından paylaşılan yeni verilere göre geride bıraktığımız çeyrekte yüzde 0 pazar payına sahipti.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte bir zamanlar yüzde 20 olan pazar payını hızlı bir şekilde kaybetmeye başlayan BlackBerry, sektörde zor günler geçirmeye devam ediyor. Daha önce akıllı telefon sektöründen ayrılacağını açıklayan fakat bir türlü sektörden tam anlamıyla çekilmeyen şirket, Gartner tarafından paylaşılan işletim sistemi kullanım verilerine göre 2016'nın son çeyreğinde yüzde 0 pazar payına sahipti.

BlackBerry’nin düşüşü, iOS ve Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonların sayısının artmasıyla gerçekleşti. İki işletim sisteminin toplam pazar payı yüzde 99.6 oranına yükselerek tüm zamanların en büyük değerine ulaştı.

BlackBerry’nin yüzde 0 pazar payına sahip olması, 3 aylık süreçte BlackBerry’nin işletim sistemini kullanan hiçbir cihazının satılmadığı anlamına gelmiyor. Akıllı telefon üreticisi, 2016’nın son çeyreğinde yaklaşık 208.000 cihaz satışı gerçekleştirdi ve elbette ki bu sayıya BlackBerry tarafından üretilen, Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar dahil değil.

Windows Phone da düşüşte iOS ve Android’in yükselişe geçmesi, BlackBerry’nin yanı sıra Windows Phone’u da kötü yönde etkiledi. Geride bıraktığımız senenin son çeyreğinde yaklaşık olarak yüzde 0.3 pazar payına sahip olan Windows Phone, 2015 senesinin aynı döneminde yüzde 1.1 pazar payına sahipti. Microsoft, bu dönemde yaklaşık 1.090.000 cihaz satmayı başardı. 2015’in son çeyreğinde ise 4.395.000 cihaz satmıştı.
    


__________________

Impossibility is a nothing!
" Petroff `` "
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2017   #2
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Apr 2015
Nereden
Database
Mesajlar
Konular


  


Eline sağlık
    


__________________

Eğer Hayvanların Bir Dini Olsaydı Kesinlikle Dinlerindeki Şeytan İnsan Olurdu ..

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.