Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Programlama
> Diğer Programlama Dilleri ve Databaseler


r57


\\Masaüstü bilgisayar programı yapıp satmak\\

Diğer Programlama Dilleri ve Databaseler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 19-05-2017   #1
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2016
Nereden
necropolis
Mesajlar
Konular


  
\\Masaüstü bilgisayar programı yapıp satmak\\Masaüstü bilgisayar programı yapmak


Öncelikle düşünmemiz gereken şey günümüzde masaüstü bilgisayarlara yönelik bir programa talep olup olmayacağı. Çünkü günümüzde artık her şey mobil cihazlara yöneliyor. Kişiler artık ihtiyaçlarını mobil cihazlardaki programlar ile karşılıyor. Bu nedenle masaüstü bilgisayarlar için yapılacak bir programın benzeri mobil platformunda yapılmış olmamalı. Aynı zamanda masaüstü bilgisayarlar içinde benzer ya da çok daha kaliteli mevcut bir program olmamalı.

Günümüzde masaüstü programlara ilgi duyabilecek kesim daha çok iş dünyasıdır. Yani bir sektörün açığını ve ihtiyacını iyi yakalamalı, o açığı ve ihtiyacı giderecek bir program yapmalısınız ki talep görsün. Tabi söz konusu açık, kısa vadede mobil cihazlara yönelik yapılabilecek bir uygulama ile de giderilememeli. Çünkü mobil cihazlara yönelik bir uygulama çıktığı anda sizin programınız ne kadar güzel olursa olsun tercih edilmez. Her geçen gün mobil sektöründe hızla geliştiğini düşünecek olursak, işiniz şansa kalmış demektir.


Masaüstü Bilgisayar programı satmak

Bu noktaya kadar yazdıklarımızı dikkate alacak olursak masaüstü bilgisayar programı alacak kişiler arasından bireysel kullanıcıları eledik. Dolayısıyla firmalara satış yapmayı düşünüyoruz diyelim. Bir firma geldi, sizin programınızı beğendi ve almak istedi. Bunun karşılığında sizden fatura isteyecektir. Çünkü harcadığı parayı gider olarak göstermesi gerekecek. Fatura kesebilmen içinde firma olman gerekecek.

Tüm bunları bir kenara bırakıp, masaüstü bilgisayar programı yapıp satışa sundun diyelim. Yani herkesin o programı almak istediğini, fatura beklemediğini varsayalım. Para kazanmak için bütün ülkeye satış yapman gerek. Sadece etrafındaki kişilerin alıp, sana elden para vermesini beklersen çok beklersin. Bu durumda ödemeler senin banka hesabına yapılacak. Banka hesabına kayda değer miktarlarda sürekli para girişi olunca bu maliyenin dikkatini çekecek. “Ülkenin çeşitli yerlerinden bu adama paralar gönderiliyor, hayırdır acaba” diyecekler ve hesabı incelemeye alacaklar. Sonra bakacaklar ki sen satış yapıyor, para kazanıyorsun, o zaman “Orada dur! Sen satış yapıyor, para kazanıyorsun. O zaman vergini vermek zorundasın. Bu zamana kadar vergisiz kazanç sağladığın içinde şu cezayı da bir zahmet ödeyiver” diyecekler. Elbette maliyenin dikkatini çekecek kadar fazla para kazanmakta kolay değil.


Sonuç

Benim görüşüm “bir masaüstü bilgisayar programı yapayım, onu satıp para kazanayım” devri bitti. Masaüstü bilgisayar programı ağırlıklı olarak firmaya özel yapılması durumunda para kazanma şansı var. Yani bir firma gelir, “bana şöyle bir program lazım” der. Siz fiyatta anlaşırsınız, işi yapar ve teslim edersiniz. Sonra o programı başka birine satamazsınız. Onun haricinde masaüstü bilgisayara yönelik yapılan programlar büyük oranda zaman kaybına neden olur.

Tavsiyem, mobile yönelin. Mobilde herkesin ilgisini çekecek programlar geliştirmeye odaklanın. Hem pazarlama hemde para kazanma açısından çok daha şanslı ve avantajlı olursunuz.


Bu makale bana ait değildir.Kodcu herif sitesinden alıntı yapılmıştır.
    


__________________

Yerinde söz söylemesini bilen,özür dilemek zorunda kalmaz. -Fatih Sultan Mehmet

Her imparatorluğun bir çöküşü vardır.

Ama bu dünya hala kokuşuyor! Çok fazla kokuşmuş insan var...
-Yagami light


夜神月


Konu Milliyetci87 tarafından (20-05-2017 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir..
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 19-05-2017   #2
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2017
Nereden
T Ü R K
Mesajlar
Konular


  


Cok faydali olmus elinize sağlık
    


__________________

Öyle bir zaman gelir ki bazılarını hıçkırık tutarken, bizi ırkçılık tutar.


OnLy
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 19-05-2017   #3
  • Offline
  • Üsteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Sep 2016
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular


  


Yararlı olmuş teşekkür ederim
    


__________________

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Önemli Konu


Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.