THT DUYURU

Donanım Önerileri Donanım tavsiyeleri ve ürünler hakkında bilgiler ve soru cevap şeklinde karşılıklı sorular!

chat
Seçenekler

Bilgisayar toplarken yapılan önemli hatalar/penka

penka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2016
Mesajlar:
512
Konular:
274
Teşekkür (Etti):
83
Teşekkür (Aldı):
31
Ticaret:
(0) %
04-03-2019 17:26
#1
Bilgisayar toplarken yapılan önemli hatalar/penka
Size kendi bilgim dahilinde bilgisayar toplarken insanların en çok yaptığı yanlışları söylemeye çalışacağım.Söylediklerimde hata olursa uyarabilirsiniz.Burada kasıt uzmanlar değildir, uzmanları dinlemeyip kendi kafasından bilgisayar toplayan insanlara yönelik bilgilendirmedir.Yapılan hatalar ciddi maliyet kayıplarına sebebiyet verebilir. Başlıyoruz;

-Aldığınız parçalara çıplak el ile dokunmayın: Bunu bir çok donanım alanında uzmanlar söylüyor.Bunun sebebi özellikle belleklerde bulunan iletken kısımlara el ile dokunulduğunda arızaya sebebiyet verebilmesidir.

-Bilgisayarı toplarken plastik tornavida kullanmaya özen gösterin: Yine uzmanlar tarafından benimsenen fikre göre bilgisayar plastik tornavida ile işleme alınmalı.

-Yeni ve ucuz olan eski ve pahalı olandan daha avantajlıdır: Yani şuan biz 2019'dayız. Kalkıp 2016 çıkışlı ya da 2017 çıkışlı pahalı ürün almak yerine 2018 ya da 2019 çıkışlı parçalar tercih etmeliyiz.Yeni her zaman daha iyidir.Alacağımız parçaların çıkış tarihlerine özen gösterilmeli.En güncel ürünler kullanılmalı.

-Kişisel ihtiyacımızı belirlemeliyiz: Yani amacınız oyun ise oyuna göre ekipman farklıdır.İş ise farklıdır.Ya da çok basit aktiviteler ise daha da farklıdır.Yani bir film izleme için ekran kartına binlerce lira vermek saçma.

Şuanlık demek istediklerim bunlar.Sizin de bildiğiniz şeyler varsa paylaşabilirsiniz.İyi günler..
--------------------- Tek mutlu olduğum dünya THT. İyi ki varsınız dostlarım...
Konu penka tarafından (04-03-2019 17:28 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.
60K80RU Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler