Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Donanım (https://www.turkhackteam.org/donanim/)
-   -   Razer Forge TV Google Store'da Satışa Sunuldu (https://www.turkhackteam.org/donanim/1144611-razer-forge-tv-google-storeda-satisa-sunuldu.html)

'RuLing 18-06-2015 02:01 02:01

Razer Forge TV Google Store'da Satışa Sunuldu
 
http://cdn.webtekno.com/article/8423...du-705x290.jpg

Ouya'yı satın alarak bünyesini güçlendiren Razer'ın Android TV konsolu Forge TV, Google Store'da satışa sunuldu.

Şu an E3 fuarı ortalığı nasıl kasıp kavuruyorsa aynı durum bu seninin başında, yılın en önemli fuarlarından biri olan CES 2015 için de geçerliydi. Pek çok yeni cihazın tanıtıldığı etkinlikte, Razer da Forge TV adlı cihazını tanıtmıştı.

Cihazın ne olduğuna ve özelliklerine kısaca değinecek olursak; genel olarak Android TV'ler için bir mini konsol olan ve Google Play üzerinden indirilen oyunları televizyonunuzdan oynamanızı sağlayan Forge TV aynı zamanda bilgisayarınızdaki oyunları eş zamanlı olarak televizyonunuza aktararak oynama imkanı da sunuyor (tıpkı Valve'in Steam Link cihazı gibi). 2.5 GHz, 4 çekirdekli Snapdragon 805 işlemci, Adreno 420 grafik işlem birimi, 2 GB RAM ve 16 GB depolama gibi özelliklere sahip Forge TV cihazında ayrıca USB 3.0, HDMI 1.4 portları, Gigabit ethernet gibi özelliker de bulunmakta.

http://cdn.webtekno.com/custom/images/1(141).jpg

Evet Razer Forge TV kısaca bu şekilde. Şimdi haberimizin konusuna dönecek olursak; Forge TV, Google Store'da satışa sunulmuş durumda. Paket halinde satışa sunulan -burada paketten kastım oyun kolu ile birlikte- Forge TV'nin fiyatı 149 dolar. Bu arada Forge TV ile birlikte satılan oyun konsolunun Serval Controller olduğunu unutmayalım. Serval Controller'ın özelliği Android telefonunuzla uyumlu bir şekilde çalışabiliyor olması. Bu sayede oyun kolu ile Android oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsiniz.

http://cdn.webtekno.com/custom/images/2(128).jpg

Google Store maalesef henüz ülkemizde kullanıma sunulmuş değil. Yani satın alma linkini paylaşsam da siteye erişemeyeceksiniz. Ancak Razer'ın Forge TV cihazı yine aynı fiyata (149 dolar) Amazon üzerinden satılmakta (bu arada küçük bir hatırlatma; Forge TV sadece Android tabanlı televizyonlar yani Android TV'ler ile çalışmakta).

RafaeL33 18-06-2015 02:37 02:37

Amazon'dan alsanız bilene gümrükte takılacağını unutmayınız sipariş vermek isteyen arkadaşlarımız olur ise. :) 20-30 $ üstünü gümrükte kalıyor


Şu Anki Saat: 04:35

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.