Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Information Technology’s
> Donanım

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...



Hangisi iyidir? SSD, yoksa SSHD? // Stajyer Asistan Kulübü

Donanım

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt bir Hafta önce   #1
  • Offline
  • Üsteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2018
Nereden
Azerbaycan
Mesajlar
Konular


  
Hangisi iyidir? SSD, yoksa SSHD? // Stajyer Asistan Kulübü



Sabit diskinizi yükseltmek veya bilgisayar almak istiyorsanız, cihazın hafızası meselesine dikkat etmeye değer. SSD ve SSHD-in rekabet olduğu bir zamanda hangisinin sizin için uygun olan bellek düzeneği olmasını açıklayacağım.

SSD



Daha iyi performans için SSD den kullanabilirsiniz. SSD ler normal HDD-lerden 10 kat daha hızlı. SSD daha büyük hacimli ve gelişmiş USB flash belleği gibidir. Belleği içindeki mikroçiplerle sağlanan SSD lerin hareket ettirilebilir bir bölümü yoktur.

Bilginin okunması ve yazılması açısından SSD HDD driver'inden daha hızlıdır. SSD nin standart hacmi 1.8, 2.5 veya 3.5 inç olur. Bellek kapasitesi ise 250GB - 1TB (dizüstü bilgisayarlar için 4TB) civarındadır.

SSHD



SSHD bir çeşit SSD-in hızını ve HDD nin bellek kapasitesi yeteneğini birleştirmiş melez bellek düzeneği. 250GB - 3TB mekanik hafızaya sahip olabiliyorlar.

SSH-ler daha az bütçeli bellek ve performansa sahip olması ile son karar olarak elde edebileceğiniz kurgudur. Sshd Çıka bilen Bellek Teknolojisi ve küçük bir miktar NAND flash belleği ile donatılmıştır.

En iyi bellek düzeneği hangisidir?

Eğer yüksek performans istiyorsanız, SSD alın. Eğer büyük belleğe ihtiyacınız varsa SSHD alın (daha az para harcamak istiyorsanız, geleneksel Sert Disk alabilirsiniz).

Ayrıca, bilgisayarınız için hafıza cihazı alırken, onun hacmine de dikkat edin. Örneğin, bazı dizüstü leptoplar daha küçük - 1.8 inçlik driver gerektirir.
    


__________________


Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt bir Hafta önce   #2
  • Offline
  • E-Mail onayı yapılmamış üye
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2016
Nereden
London
Mesajlar
Konular


  


Eline sağlık devrem
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.



         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı



Google Links
r57

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.