İPUCU

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

Seçenekler

en iyi işlemci

By-CyL1nD3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2008
Nereden:
BuRs4
Mesajlar:
1.490
Konular:
1115
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
547
Ticaret:
(0) %
28-09-2008 18:34
#1
Thumbs down
en iyi işlemci
Intel Başkanı ve CEO’su Paul Otellini, dünyanın en iyisi olarak tanımladığı Core 2 Duo işlemcileri hakkında şunları söyledi: “1971’den bu yana ürettiğimiz işlemcilerin en iyilerini üretmiş bulunuyoruz. Intel® Core™ 2 Duo işlemciler, Intel’in şimdiye kadar ürettiği en iyi işlemcisine oranla, 291 milyon transistörü ile performansı yüzde 40’a varan oranda artırıyor. Yüzde 40 daha az enerji harcayarak enerji tasarrufunda harikalar yaratıyor. Bu şekilde, bugünün ve yarının uygulamarının performans ihtiyacını karşılıyoruz.”

Otellini, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pazar, Core 2 Duo işlemcileri uzun süredir büyük bir heyecanla bekliyordu ve buna değdi. 550 müşterimiz bu işlemcilere uygun özel sistem tasarımları hazırladı ve hazırlamakta. Bu, Intel için bile bir rekor!”

Intel’in benzersiz 65 nm silikon işleme teknolojisini kullanan dünyanın en gelişmiş üretim tesislerinde üretilen Intel® Core™ 2 Duo işlemciler, sunucu, masaüstü ve oyun konusunda girdikleri her on testin dokuzunda büyük başarı elde etti.

5 masaüstü ve 5 mobil bilgisayar işlemcisinden oluşan Intel® Core™ 2 Duo işlemci ailesi, kurumlar ve bireysel kullanıcıların, en zorlu talep ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde özel olarak tasarlandı. Intel® Core™ 2 Duo işlemci bilgisayarlar ve iş istasyonları, tasarım, içerik oluşturma, teknik bilgi işlem uygulamalarının ve özellikle en son nesil oyunların gerektirdiği yüksek performans konusunda benzersiz olacaklar.

Çift Çekirdeğin gücü adına!

Bu benzersiz performans, teknolojik bir devrim niteliği taşıyan Intel Core Mikromimari

Intel® Core™ 2 Duo işlemcileri, Intel’in kurumsal ve kullanıcı odaklı platformlarının bir parçası olarak satışa sunuluyor. Bu platformlar, kullanıcıların bilgi işlem ihtiyaçları için tasarlanmış; dizüstü bilgisayar için ile mümkün kılınıyor. Bu teknoloji ile tasarlanıp üretilen Intel® Core™ 2 Duo işlemci ailesi, daha fazla gücü, daha az enerji harcayarak üretebiliyor. Bu güç sayesinde işlemciler birçok uygulamayı daha hızlı yönetiyor. Müzik ve video indirirken, bir yandan virüs taraması yapmak ve aynı anda da bir e-mail yazmak; ya da bunlara benzer uygulamaları aynı anda sorunsuz olarak kullanmak çift çekirdeğin gücü sayesinde mümkün. Çift çekirdeğin gücü, yüksek çözünürlüklü video’ları izlemek, e-ticaret esnasında bilgisayarı korumak ve hafif dizüstü bilgisayarlar için pil ömrünü uzatmak gibi görevlerin de daha kolay gerçekleşmesini sağlıyor. Intel® Centrino® Duo mobil teknolojisi, ev eğlencesine yönelik Intel® Viiv™ teknolojisi ve kurumlar için Intel® vPro™ teknolojisi olmak üzere Intel donanım ve yazılım teknolojilerinden oluşuyor.

Ürünlerin çoğu, bilgisayarı daha güvenli ve yönetilebilir kılan Intel® Virtualization Teknolojisi ve Intel® Active Management Teknolojisi gibi gelişmiş teknolojilerle donatıldı. Ayrıca 64-bit desteği şimdi dizüstü bilgisayarlara kadar genişliyor. Yeni işlemciler, son yüksek performanslı entegre grafiği içeren Intel® 975X, 965 ve Mobile 945 Express yonga setleri ile birlikte çalışıyor ve Microsoft Windows Vista* Premium ile uyum gösteriyor.

Uç teknoloji

Intel® Core™ 2 Duo ve Intel® Core™ 2 Extreme işlemciler birçok gelişmiş yeniliği içeriyor:

Intel® Wide Dynamic Execution – Saat çevrimi başına daha fazla komut işlenmesini sağlıyor, uygulamayı ve enerji tasarrufunu iyileştiriyor. Her uygulama çekirdeğinin, etkin bir 14 aşamalı pipeline’ı kullanarak dört tam komut dizisini aynı anda tamamlamasına izin veriliyor.

Intel® Smart Memory Access – Belleği gizleyerek ve böylece bellek alt sisteminde olan veri bant genişliği kullanımını en uygun hale getirerek sistem performansını iyileştirir.

Intel® Advanced Smart Cache – Bir çekirdek boştayken diğer çekirdeğin tüm ön belleği kullanmasına izin vererek performansı artıran bellek “trafiği”ni en aza indirip harcanan gücü azaltmak için paylaşılan bir L2 ön belleği veya bellek yerini içerir. Bu özelliği sadece Intel sağlar.

Intel® Advanced Digital Media Boost – Multimedya ve grafik uygulamalarında yaygın olarak kullanılan komutlar için uygulama hızını iki katına çıkarır.

Intel® 64 Technology – Bu, işlemcinin daha büyük miktarda belleğe erişmesine izin verecek şekilde, Intel’in 32-bit mimarisine 64-bit desteği ekler.

Mobil İşlemcilerin Eşsiz Özellikleri:

Intel® Core™ 2 Duo mobil işlemciler devrim niteliğinde yenilikler getiriyor:

Intel® Dynamic Power Coordination – Enerji tasarrufuna yardımcı olmak için, Enhanced Intel SpeedStep® Teknolojisini ve boş durumdaki güç yönetimi durumu (C- state) geçişlerini çekirdek başına bağımsız olarak koordine eder.

Intel® Dynamic Bus Parking – Düşük frekanslı mod durumlarında yonga setinin işlemcinin kullandığı gücü düşürmesine izin vererek platformda güç tasarrufu ve daha uzun pil ömrü sağlar.

Enhanced Intel® Deeper Sleep with Dynamic Cache Sizing – İşlemci voltajının düşürülmesini sağlamak amacıyla verileri bir ön belleğe göndererek güçten tasarruf eder.

Geniş ürün ve fiyat yelpazesi

Intel Core 2 Extreme işlemcilere dayanan sistemlerin ilk örnekleri, aralarında Intel kanal İş Ortağı Programı üyelerinin de olduğu sistem üreticileri ve teknoloji perakendecilerinde pazara sunulmaya başlandı bile. Intel Core 2 Duo masaüstü işlemciye dayanan sistemler Ağustos başında, Intel Core 2 Duo temelli dizüstü bilgisayarlar ise Ağustos’un sonunda pazarda yerlerini alacaklar.


Masaüstü İşlemcileri Frekans Veri Yolu Hızı
L2 Ön Bellek Fiyat Intel Core 2 Extreme processor X6800 2.93 GHz10664MB$999Intel Core 2 Duo processor E6700 2.66 GHz10664MB$530Intel Core 2 Duo processor E6600 2.40 GHz10664MB$316Intel Core 2 Duo processor E6400 2.13 GHz10662MB$224Intel Core 2 Duo processor E6300 1.86 GHz10662MB$183
Masaüstü İşlemcileri Frekans Veri Yolu Hızı
L2 Ön Bellek Voltaj Intel Core 2 Duo Processor T7600 2.33 GHz6674MB1.0375 – 1.3 VIntel Core 2 Duo Processor T7400 2.16 GHz6674MB1.0375 – 1.3 VIntel Core 2 Duo Processor T7200 2.00 GHz6674MB1.0375 – 1.3 VIntel Core 2 Duo Processor T5600 1.83 GHz6672MB1.0375 – 1.3 VIntel Core 2 Duo Processor T5500 1.66 GHz6672MB1.0375 – 1.3 V
---------------------
§§§§§§§§§_§§§___§§§_§§§§§§§§§_§§§__§§§
___§§§____§§§___§§§_§§§___§§§_§§§_§§§_
___§§§____§§§___§§§_§§§§§§§§§_§§§§§§_
___§§§____§§§___§§§_§§§__§§§__§§§_§§§
___§§§____§§§§§§§§§_§§§___§§§_§§§__§§§

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı