TARİHTE BUGÜN

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

Seçenekler

ASUS’tan performansın doruk noktası

*reventon* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2008
Yaş:
31
Mesajlar:
1.537
Konular:
772
Teşekkür (Etti):
15
Teşekkür (Aldı):
323
Ticaret:
(0) %
10-02-2009 21:09
#1
ASUS’tan performansın doruk noktası
ASUS, Republic Of Gamers (Oyuncular Cumhuriyeti) Serisinin yeni modeli ROG Rampage II Extreme'i duyurdu. Overclock tutkunlarının kalplerini fethedecek olan yeni ROG Rampage II Extreme, Intel'in en güncel altyapısını ve SLI/CrossFireX çoklu-GPU desteği ile her iki çoklu-GPU teknolojisini birden destekleyen ilk anakartlardan biri. Öte yandan anakart üzerindeki tam 19 adet gerilim düzeltme fazı (16 adedi işlemci ve 3 adedi QPI/DRAM, kuzeyköprüsü ve bellek için) sayesinde overclock tutkunları işlemcilerinin hız sınırlarını zorlayabiliyorlar. Ayrıca yüksek düzeyde overclock yapılsa dahi, bu fazların hepsi polimer yapıdaki katı kapasitörlerle beraber anakartın stabilitesini ve dayanımını arttırıyor.
ROG Rampage II Extreme'in bir diğer önemli özelliği de, kullanıcıların Tweaklt ve Probelt bileşenlerini, doğrudan anakart üzerinde gerilim ve frekans ayarı yapmalarına imkan tanıyor olması. Bu şekilde sistem üzerinde çok hızlı ve daha etkili biçimde değişiklikler yapılabiliyor.

Intel Core i7 işlemci desteği ve ROG Extreme Engine teknolojisiyle performansta lider
ROG Rampage II Extreme gücünü Intel'in yeni nesil Core i7 işlemci serisinden alıyor. Yepyeni bir mimariye sahip bu işlemci serisi, DDR3 bellek kontrolcülerini eskiden olduğu gibi kuzeyköprüsünde değil kendi içinde taşıyor ve şu anki Core 2 işlemcilerinin sunduğu başarımdan çok daha fazlasını beraberinde getiriyor. ROG Rampage II Extreme'in DDR3-1800 (OC) bellek hızı desteğiyle başarımı bir basamak daha yukarı çıkarmak mümkün oluyor. Bu sayede, Extreme Engine bileşenleriyle Core i7 işlemcileri zorlanmadan yüksek hızlarda çalıştırılabiliyor. ROG Extreme Engine bileşenleri çok sayıda gerilim düzeltme fazı ve anakartın tamamını kaplayan katı kapasitörlerden meydana geliyor.

Tweaklt ve Probelt Butonları İle Tamamen Donanım Bazlı Overclock
Overclock tutkunları işlemcilerini hızlandırmak için BIOS'a girmeye bile zahmet etmeden, doğrudan ROG Ramapage II Extreme üzerinden Tweaklt ve Probelt butonlarına el atarak hızlandırma işlemini çabucak gerçekleştirebiliyorlar. Tweakelt, overclock uzmanlarının işlemci çekirdek frekanslarını, gerilimlerini ve diğer parametreleri anakart üzerinde yer alan buton takımıyla gerçek zamanlı olarak değiştirmelerine imkan tanıyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, yapılan değişikliklerin donanıma doğrudan müdahale ile gerçekleşmesi. Power, Reset ve Tweaklt butonların hemen önünde tek sıra halinde dizilmiş Probelt konektörleri (8 adet) ise anakartın en hayati noktalarına bağlı durumdalar. Böylelikle overclock uzmanları multimetrelerini doğrudan buralara takarak anakart üzerinde ölçme noktası arama eziyetinden sonsuza dek kurtulmuş oluyorlar.

SLI ve CrossFireX Çoklu Ekran Kartı Teknolojileri Bir Arada
Bir overclock tutkununun en büyük hayallerinden biri olan, Intel anakartların CrossFire'ın yanında Nvidia SLI teknolojisini desteklemesi, ROG Rampage II Extreme ile gerçek oluyor. ROG Rampage II Extreme hem SLI hem de CrossFire yapılandırmaları destekliyor. Hatta ROG Rampage II Extreme anakartında, üç adet Nvidia ekran kartını 3-way SLI yapılandırmasıyla bir araya getirilebiliyor. AMD/ATI ekran kartlarını kullanmak isteyenler için CrossFireX desteği imdada yetişiyor.

SupremeFX X-Fi ile Olağanüstü Ses Kalitesi
Ramapage II Extreme kutusunun içinden harici bir ses kart çıkıyor: SupremeFX X-Fi. Creative'in oldukça ünlü X-Fi ses arayüzünden aldığı güçle olağanüstü ses kalitesi sunan SupremeFX X-Fi, diğer harici X-Fi ses kartlarında olduğu gibi CMSS-3D ve EAX ses teknolojilerini destekliyor.

Teknik Özellikler
Bellek
Üçlü kanal bellek mimarisi
6 x DIMM, maks. 12 GB, DDR3 1800 (OC) / 1600 (OC) / 1333 / 1066 / MHz
VGA
Çoklu GPU Teknolojisi
Genişleme
3 x PCIe2.0 x16 slot. x16, x8, x8 veya dual x16 hz desteği
2 x PCIe2.0 x1 ( PCIEx1_1 (siyah) slotu, ses slotu olarak kullanılabilir.)
1 x PCI 2.2
Depolama
7 x SATA 3.0 Gb/s portu
1 x eSATA 3.0 Gb/s portu
1 x UltraDMA 133 (2 PATA aygıt için)
LAN
Dual Gigabit LAN, Teaming desteği ve AI NET2 özelliği
High Definition Ses
SupremeFX X-Fi Audio, EAX4.0 desteği
IEEE 1394a
2 x 1394a port
USB
12 USB 2.0 port
ROG Özellikleri
TweakIt , ProbeIt, Extreme Engine (ML Caps ile), CPU Level Up
Form Faktörü
ATX Form Factor, 12" x 10.6" (30.5 cm x 26.9 cm)
---------------------Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler