TARİHTE BUGÜN

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

Seçenekler

Apple,iPhone OS 3'ün ilk güncellemesini yayınladı

SaMuRai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Famous Defacer
Üyelik tarihi:
09/2008
Nereden:
(nowhere) in
Mesajlar:
11.595
Konular:
3483
Teşekkür (Etti):
241
Teşekkür (Aldı):
6943
Ticaret:
(0) %
01-08-2009 14:43
#1
Apple,iPhone OS 3'ün ilk güncellemesini yayınladı
Dünyanın ilk teknik güvenlik konferansı “Black Hat” ‘in Las Vegas'da düzenlenen Amerika ayağının son gününde basınla paylaşılan iPhone'u korsanlara karşı savunmasız bırakan SMS sistemindeki güvenlik açığının giderilmesi için Apple iPhone OS 3'ün ilk güncellemesini yayınladı.
26 Milyon iPhone'da bulunan bu güvenlik açığının,korsanlara telefonun her özelliğini kullanma kısacası cihazın kontrolünü ele geçirme imkanı sunduğu iddia edilmişti. Charlie Miller'in başını çektiği grubun ortaya çıkardığı açıkla ilgili Apple'ın çok daha önceden haberdar edilmesine rağmen bir güncellemenin neden bu kadar geciktiği de kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Apple'ın yıllardır "Korsanlara kapalı" dediği Mac OS'in gittikçe yayılmasıyla ortaya çıkan açıklara çözüm bulmakta zorlanıyor yada son yıllardaki elektronik düşkünlüğünden yazılımlarına eski önemi vermiyor.
Apple bundan 2 sene öncede Miller'in başında bulunduğu ekibin ortaya çıkardığı iPhone OS'deki güvenlik sorunları sonrasında iPhone OS 1.0.1'i yayınlamıştı.
---------------------
Abracadabra


I am a star.

Started from the bottom now im here

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler