TARİHTE BUGÜN

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

Seçenekler

Seagate’ten dev sabit diskler geliyor!

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
01-08-2011 12:20
#1
Seagate’ten dev sabit diskler geliyor!
Seagate 2011 yılına hızlı girmeye hazırlanıyor. Seagate’in son analist toplantısında bulunan Aaron Raker’ın söylediklerine göre; Seagate disklerde büyük kapasite artışları olacağını düşünüyor. Başka bi deyişle bu yıl, şu ankinden çok daha büyük sabit diskler görmemiz sürpriz olmamalı.
Raker öncelikle, Seagate’in 2011′de esecek tablet rüzgarları ve kullandıkları flaş bellekler konusunda soğuk kanlılığını koruduğunu belirtiyor. Ayrıca Seagate, 2011′de büyük kapasite artışları olmasını bekliyor. Seagate masaüstü sabit disklerde (3.5 inç) bu çeyrek içerisinde, dizüstlerinde (2.5 inç) ise 2011′in ortalarına doğru önemli gelişmeler olacağını söylüyor.
Ayrıca Seagate, 4GB önbelleği olan hibrit Momentus XT’sinin 2011′in sonuna kadar bir çeyrekte bir milyon satmasını bekliyor.
Tüketicinin SSD almayı isteyeceğini ancak yeteri kadar üretilemeyeceğini düşünen Seagate aynı zamanda SSD piyasasında herkesin başarılı olamayacağını düşünüyor. SSD piyasasında yüzde 35′lik bir başarısızlık bekleyen Seagate, kendi SSD’lerinin kapasite açısından diğer firmalarınkinden önde oluşuyla bu başarısızlıktan da kesinlikle etkilenmeyeceğini söylüyor.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler