TARİHTE BUGÜN

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

Seçenekler

Nvidia’dan işlemci bombası!

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
01-08-2011 12:20
#1
Nvidia’dan işlemci bombası!
CES 2011, bu yılın teknoloji açısından ne gibi gelişmelere ev sahipliği yapacağı konusunda bizlere ipuçları vermeye devam ediyor. Las Vegas’ta CES 2011′de konuşan Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang, PC ve sunucular için ortaya çıkaracakları ilk işlemciler hakkında konuştu.
Microsoft yeni Windows işletim sisteminin bir sürümünün Arm mimarisini destekleyeceğini belirtmişti. Bu haberin hemen arkasından ise Nvidia cephesinden Arm mimarisini taban alacak olan “Denver” kod adlı işlemci çekirdekleri açıklaması geldi.
Onlarca yıldır PC’lerde x86 mimarisinin hüküm sürdüğünü belirten Huang, tabletlerin ve akıllı telefonların gelmesiyle değişmek zorunda olan PC platformunun bu durumundan oldukça memnun; “Denver, PC’leri ve sunucuları x86 mimarisinin yetersizliğinden ve hegemonyasından kurtaracak.”
Nvidia’nın aslında bir ekran kartı firması olduğu düşünüldüğünde, Huang bu çekirdeklerde tümleşik ekran kartları olabileceğinin de ipçlarını verdi. Bu şekilde PC kullanıcılarının daha çok ilgisini çekmeye hazırlanan Huang şunları söylüyor; “Dünya değişti. Geçmişte lider olan firmalar, şimdi stratejilerini değiştiriyorlar.”
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler