TARİHTE BUGÜN

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

Seçenekler

Gigabyte'dan ücretsiz ağ yönetim yazılımı; Lan Optimizer

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
06-10-2011 10:06
#1
Gigabyte'dan ücretsiz ağ yönetim yazılımı; Lan Optimizer

Oyuncular için hazırladığı G1 serisi özel anakart modellerinde yüksek ağ performansı için Bigfoot Networks firmasının Killer E2100 entegre ağ işlemcisine yer veren Gigabyte, bu çipe sahip olmayan diğer anakart modelleri için özel bir yazılım geliştirdi. Realtek 8111E ağ kontrol yongasını içeren Z68, P67, H67 ve H61 çipsetli anakart modelleriyle çalışmak üzere tasarlanan Lan Optimizer isimli ücretsiz uygulama ile internet bağlantınızı optimize edebiliyorsunuz.

Gigabyte Lan Optimizer kullanıcılarına iki farklı kullanım seçeneği sunuyor. İnternet kullanım davranışlarını takip eden uygulama, otomatik olarak bağlantı optimizasyonu gerçekleştirebildiği gibi dilerseniz sıkça kullandığınız uygulamaların bağlantıdan ne derece faydalanabileceğini el ile atayabiliyorsunuz. Ön tanımlı ayarlarda kullanıcılara "Oyun, Video, Tarayıcı ve Otomatik" olmak üzere dört farklı mod seçiliyor ve bu sayede örneğin oyun modu seçildiğinde oyun oynarken, internet bağlantısından maksimum fayda elde edilmesi ve aynı anda sisteminizde çalışan diğer uygulamaların oyun deneyiminize olumsuz etki etmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Ya da dilerseniz örneğin dosya indirme esnasında Flashget gibi download programlarının internet bağlantısından ne ölçüde faydalanabileceğini tanımlayabiliyorsunuz.

Eğer uyumlu bir Gigabyte anakarta sahipseniz Lan Optimizer uygulamasını GIGABYTE LAN Optimizer adresinden indirebilir, uygulamanın kullanımına yönelik detayları altta yer alan video ile takip edebilirsiniz.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler