Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Donanım (https://www.turkhackteam.org/donanim/)
-   -   Birden Fazla Kablosuz Modemi Birleştirmek. (https://www.turkhackteam.org/donanim/764623-birden-fazla-kablosuz-modemi-birlestirmek.html)

H-1-N-1- 28-09-2012 18:54 18:54

Birden Fazla Kablosuz Modemi Birleştirmek.
 

http://imageresim.com/images/20529984606054305815.jpg


[ kablosuz modem için istiyorum ] Evet başlıktanda anlaşıldığı gibi birden fazla modemi birleştirip tek bir ağa vermek istiyorum. İstediğim şey şu 10 megabitlik hıza sahip 2 modem var. bende ikisini birleştirip tek bir pc ye 20 megabit hız vermek istiyorum. load balance diye bir sistem varmış ve bu sistem modemleri birleştiriyor fakat hangi modemin yükü daha az ise o modeme yönlendiriyormuş e bu da demek oluyorki birleştirme oluyor fakat modemlerden hafifte kalana atama yapıyor yani hızım yine 10 megabit kalıyor.


2 tane internet hattını tek bir ağda toplamak ve hızları birleştirmek
Örneğin iki adet 8 mbit Adsl hattınızı bu cihazlar ile 16 mbit olarak kullanabiliyorsunuz. Ürünler sadece Adsl değil, Kablonet,VDSL2 ve G.SHDSL bağlantılarınıda ortak platformda buluşturarak kullanıcılara yüksek hızda internet hizmeti sağlıyor.Mesela bir Adsl hattınız bir de kablonetiniz varsa bu cihazlarlarla 2 internet hattının hızlarını birleştirebilirsiniz. şu kısmı anlamadım farklı sistemler mi birleşiyor neden adsl de olmuyor bu kısmı açıklarsanız güzel olur


Linksys RV042 ve Linksys RV082 ürünlerini Bilgisayar teknik uzmanları ile sizin için test ettik. Ürünleri test ederken iki adet 4mbit Adsl bağlantısı kullanılmıştır. İnternet kullanımının en yoğun olduğu saatlerde yapılan testte ürünlerin performans sonuçları oldukça tatmin edici.


BU OLAY SADECE BU MODEMLERDEMİ OLUYOR BU MODEMLERDE NE VARDA OLUYOR DİĞER MODEMLERDE BUNU YAPABİLMEK İÇİN HANGİ ÖZELLİĞİN OLMASI LAZIM


http://imageresim.com/images/59889179988164391340.jpg


adamlar load balance ile yapmamış bak belli download hızı birleşmiş burada.. bunlar ne yapıyorda oluyor.


yani hiç beceremezsem virtual pc kurup. sunumların yarısını sanal sistemden kablolu landan.. normal pc de ise wifiden çekecem. iki hızıda bir bakıma birleştirmiş olurum.
VE SANIRIM ÜSTTEKİ FOTODA ADAMLAR LOAD BALANCE DEĞİL DE COMBİNED BANDWİTCH YAPMIŞ NETTE GEZERKEN BİRİ ÖYLE DEMİŞ GİBİ..


ALINTI


Şu Anki Saat: 01:23

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.