THT DUYURU

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

Seçenekler

Nova Killer Mousepad

RæP LoRDu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
HipHopLand
Mesajlar:
720
Konular:
306
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
22
Ticaret:
(0) %
25-10-2007 21:39
#1
Wink
Nova Killer Mousepad

İster Strateji olsun, ister FPS ya da başka bir tür, iyi bir PC oyuncusu potansiyelini tam gösterebileceği donanımlara ihtiyaç duyar. Oynadığınız oyunu kalite ve performans açısından üst düzeyde oynatma becerisine sahip bir PC çoğu zaman başlangıç noktası olarak görülür. Ancak sınırlarınızı biraz zorlamaya başladığınız anda bazı ekstralar sizi özellikle online alemde ya da amansız bir yapay zekaya karşı avantajlı duruma getirebilir. İşte burada kullandığınız kontrol aracının önemi ortaya çıkar. İyi bir fare özellikle oyuncular için vazgeçilmezlerden biridir. Günümüzde oldukça gelişen fare teknolojileri artık oldukça uygun fiyatlara yüksek performans vaat eden ürünlerin alınabilmesine olanak sağlıyor. Standart farelerin bile artık 500dpi ve üzerinde olması aslında gelinen noktayı daha iyi açıklıyor. Günümüzün üst uç segmente ait Razer DeathAdder ve Microsoft Habu gibi ürünler ise 2000dpi gibi sıra dışı tarama güçlerine ulaşıyorlar. Ancak burada gözden kaçırılmaması gereken ayrıntı fare’nizin ne tür bir yüzeyde kullanıldığı. Güzel ve uzun bir Call of Duty 2 eğlencesinin ortasında, farenizin ve dolayısıyla sizin performansınız, masa yüzeyinizden farenin altına geçen ufak bir tüy parçası ile bile olumsuz etkilenebilir. Diğer yandan ne kadar iyi bir modele sahip olursanız olun farenin kullanıldığı yüzey özellikle çok ince hedeflemelerin yapıldığı oyunlarda size zor anlar yaşatabilir ve uzun kullanımda sizi yorabilir.

İşte bu yüzden bazılarımız için sıradan ya da gereksiz gözükse de iyi bir mousepad bir oyuncunun her zaman elinin altında bulunması gereken bir şeydir. Bugün inceleyeceğimiz ve Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanan Nova Killer Mousepad bu konuda her türlü oyuncunun isteklerini karşılayabilecek nitelikte bir ürün.
Öncelikle firma'dan bahsetmek gerekirse Nova yaklaşık 15 senedir mousepad üretimi yapan ve alanında uzmanlaşmış bir firma. Her ne kadar marka olarak çok tanıdık gelmese de firma dünya çapında birçok büyük oyun turnuvasının resmi sponsor ve pad sağlayıcılarından biri. Bu turnuvalar arasında Electronic Sports World Cup ve Electronic Sports League gibi dev organizasyonlar da bulunuyor: yani şampiyonların bu mousepad’ler üzerinde tarih yazdığını söylememiz mümkün.
İncelememize konu olan Killer modeli firmanın ürettiği en üst model olma özelliğini taşıyor. Ürün şeffaf sert plastik bir paket içerisinde geliyor. Arzu ederseniz bu paketi internet kafeler ya da LAN partilerine ***ürmek için taşıma çantası olarak da kullanabilirsiniz. Ancak paketi daha elinize ilk aldığınızda fark edeceğiniz şey çekici paketlemeden ziyade ürünün standart bir pad'den oldukça büyük olan boyutu olacaktır. 320mm x 320mm büyüklüğündeki pad özellikle masaüstünde yeterli alana sahip olmayan oyuncular için sıkıntı yaratabilir. Ancak bu konuda endişelenmeye hiç gerek yok, çünkü ürünün daha küçük versiyonu olan ve aynı özellikleri taşıyan Winner modeli de bulunuyor.
Killer boyutundaki bir mousepad eğer gerekli masaüstü alanınız da varsa size daha büyük esneklik sağlayacaktır. Ayrıca bu büyük alan özellikle gün geçtikçe daha alınabilir duruma gelen ve yüksek çözünürlükler sunan LCD monitörler için ideal bir kullanım sunuyor. 3mm kalınlığındaki pad rahatsız edici bir yüksekliğe sahip değil ve yan kısımları oldukça yumuşak şekilde kabartılmış durumda.

Pad'in şekline baktığımızda sol kısmı düzeltilmiş dairesel hatların varlığını görüyoruz. Özellikle yapılan araştırmalar FPS oyuncularının fare'yi genellikle parabolik olarak da adlandırabileceğimiz yarı dairesel formatta kullanıldığını ortaya çıkarıyor. Bu yüzden ergonomik olarak en uygun şekillerden birinin tercih edildiğini söylemek mümkün. Sol kısmındaki düzgün kesim ise klavye'nin pad'e daha yakın konumlandırılabilmesini sağlıyor.


Kaynak:TrGamer
king_chakall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
batı yakası
Mesajlar:
203
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
27-10-2007 19:03
#2
eyw ama bunun fıyatı ne ???
--------------------- KraL_ChakaLL
HELMET16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
10/2007
Mesajlar:
558
Konular:
87
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
16
Ticaret:
(0) %
31-10-2007 18:48
#3
GÜZEL PAYLAŞIM

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler