Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Donanım (https://www.turkhackteam.org/donanim/)
-   -   Bilgisayarınız hangi oyunu nasıl çalıştırır kolayca test edin (https://www.turkhackteam.org/donanim/874850-bilgisayariniz-hangi-oyunu-nasil-calistirir-kolayca-test-edin.html)

'Black Warrior 30-05-2013 09:45 09:45

Bilgisayarınız hangi oyunu nasıl çalıştırır kolayca test edin
 
Merhaba,

Son zamanlarda sıkça rast gelmeye başladığım "bilgisayarım şu oyunu kaldırır mı , çalıştırır mı " türünden sorulara genel bir cevap niteliği taşıyacak bu konuyu sizlere sunuyorum.
Raid. Frag. Dominate your games. | GAME.AMD.COM
Bu siteye bağlandığınız zaman güncel bir çok oyunun, donanımınızla ne kadar uyumlu olduğunu ve nasıl bir başarım sergileyeceğini küçük bir test aşamasından sonra öğrenebilirsiniz.

Siteye ilk defa bağlanıyorsanız, yapmanız gerekenler arasında eğer kapattıysanız active x denetimlerini etkinleştirmeniz.

Tarayıcı olarak IE ya da Firefox kullanabilirsiniz.

IE 7 üzerinde bir deneme gerçekleştirirsek:

1.Adım
Siteye bağlanıp listeden, sınanmasını istediğiniz oyunu seçerek can you run it düğmesi ile testi başlatın.

2.Adım
Test başladığında, gerekli incelemelerin yapılabilmesi için sisteminizde yüklü active x bileşinin varlığı kontrol edilir.Eğer ilgili bileşen bulunamazsa, "System Requirements Lab" bileşenin yüklenmesi için sizden onay istenecektir.

3.Adım
Bu aşamada, seçtiğiniz oyuna göre donanımınız incelenecek ve bir sonuç sayfası gösterilecek. Burada sisteminiz yeşil çizgiye ne kadar yaklaşırsa sisteminizin başarımı o kadar yüksek olacak demektir.

Kırmızı alanda kalması demekte çalışmayacağı anlamına gelmeyebilir çoğu zaman. Ancak başarım kayıpları yaşayacağınız muhtemel...

* Çıkan sonuç listesini aşağı indirdiğimizde detaylı raporu görebiliyoruz.

* Disk alanımızın yeterli olmadığı, sahip olduğumuz boş disk alanı 2.6 GB değerinin en az 3.6 GB değerine çıkarılması gerektiğini görüyoruz.

Aynı rapor sayfasının Recormended/Önerilen kartına tıkladığımızda ise oyunu oynamak için önerilen sistem ihtiyaçlarının bizim sistemimiz ile ne kadar uyumlu olduğuna bakabiliyoruz.

Rapor, Minumum / En az ve Recormended / Önerilen şeklinde iki ayrı yapıda hazırlanıyor.Böylece sisteminiz, belki önerilen ayarlarda oyunu kaldıramayabilirken en düşük ayarlarda oynatabilir yeterliliği kazanabileceğini görmüş oluyoruz.

Pass ile testi geçmiş, Fail ile başarısız ya da bi yerde sistemin tıkandığı belirtilmiş oluyor.

Pass değeri tek tek bileşenlere verildiği gibi aşağıda ve yukarıda bu tek tek bileşenlerin toplanıp sonuca pass / başarılı ya da fail /başarısız olarak yansıtıldığını görebiliyorsunuz.

Required - Gerekli olan / İstenen değer
You have - Sahip olduğumuz değer.

db43 30-05-2013 16:46 16:46

Çok değişik çalışma olmuş yapanların ellerine sağlık

'Black Warrior 30-05-2013 20:43 20:43

Herkezin Görmesi İçin Güncel..

OSMANLI1453 13-06-2013 01:48 01:48

teşşekkürler

emre hacker 13-06-2013 02:38 02:38

sağol


Şu Anki Saat: 16:56

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.