TARİHTE BUGÜN

Donanım Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

Seçenekler

Samsung 1 TB’lık SSD Boyutlarını Küçültüyor

TURKSTFN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2013
Mesajlar:
23.434
Konular:
5532
Teşekkür (Etti):
244
Teşekkür (Aldı):
3137
Ticaret:
(0) %
09-12-2013 17:12
#1
Samsung 1 TB’lık SSD Boyutlarını Küçültüyor
Samsung’un ürettiği 1 TB’lık EVO SSD’lerin boyutu küçülecek. İşte detaylar:

SSD pazarı gittikçe büyüyor. Yavaş yavaş tüm üreticiler bu pazarın büyüklüğünün farkına vardı. Tek sorun SSD’lerin fiyatlarının biraz uçuk olması. Bilgisayarınız ne kadar eski olursa olsun, satın alacağınız bir SSD ile onu yeniden eski günlerine döndürebiliyorsunuz. Bu yüzden SSD’lere olan talep de gittikçe artıyor.

Ortalama bir SSD’nin boyutu 2.5-inç. Bu da standart PC kasaları için uygun boyutlarda. Ultrabooklarda kullanılan standart yapı 1.8-inç boyutlarında. Ancak mSATA teknolojisiyle üretildiği için performans bakımından büyük abilerine göre biraz geride kalabiliyor. Samsung bunu değiştirmeyi planlıyor.

Firmanın ürettiği 840 EVO SSD, piyasanın ilk 1 TB’lık mini-Serial ATA sürücüsü olacak. Yeni SSD, mSATA standartı boyutlarında olacak. Ancak performans bakımından geleneksel yapıdaki SSD’lerden hiçbir farkı olmayacak. EVO, 540 MB/s okuma, 520 MB/s yazma hızı sunuyor.

Samsung cihazın fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ancak oldukça pahalı olacağına inanıyoruz. Ürün hakkındaki detaylar ay sonunda ortaya çıkacak. 840 EVO SSD’nin 120 GB, 250 GB ve 500 GB’lık modelleri de piyasaya sunulacak.
--------------------- Turkhackteam dışında sosyal medya,forum ve gruplarda hesabım bulunmamaktadır .

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler