Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> Dünya

Dünya Dünyadan En Güncel Haberler...


Siber Zorbalık/Dikkat edelim arkadaşlar

Dünya

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 11-01-2018   #1
  • Offline
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Feb 2013
Yaş
25
Mesajlar
Konular


  
Siber Zorbalık/Dikkat edelim arkadaşlarABD'de, Siber Zorbalık İçin İlk Eyalet Yasasının Oluşturulmasına Sebep Veren Ölüm: Megan MeierZamanında ABD'yle birlikte dünyayı kasıp kavuran Megan Meirer davası, internet ortamında en basit şeylerin bile nasıl korkunç sonuçlar doğurabileceğinin en iyi örneklerinden biri.
megan meirer on dört yaşında bir kız. bir biçimde arasının iyi olduğu bir kız arkadaşıyla(sanırım bunlar yeni bir eve taşınıp biraz uzak düşünce) arası açılıyor, diğer kız bu olaydan çok etkileniyor, annesi de bu etkilenmenin gazıyla organize suç ekibi kuruyor: on dört yaşındaki kızı, on sekiz yaşındaki çalışanı, ve kendisi oturup beraberce on altı yaşında, megan'ın beğenebileceği bir erkek profili hazırlıyorlar.

o muhite yeni taşınmış ve pek arkadaşı olmayan bir çocuğun (sahte hesap üstünden ve) ağzından yazarak megan'la tanışıyor(lar), bir süre içinde günde 4-5 saat chat yapmaya başlıyorlar, her şey birkaç hafta şahane gittikten sonra, "ben duydum ki sen kötü biriymişsin, arkadaşlarına kötü davranıyormuşsun" tarzı mesajlar başlıyor. farklı web sitelerinde özel yazışmaları yayınlamaktan açıktan hakarete doz iyice artınca, kız anne babayla konuşmaya çalışıyor.


Megan Meirer
beni en şaşırtan kısmı da bu, baştan itibaren anne babayla hoşlandığı bu çocukla ilgili konuşuyor, hatta işler kötüye gitmeye başlayınca anne polisi arıyor, myspace account'u fake mi diye araştırmak istiyor, vs. anne babası ilgili olan ve konuşan çocuklar genelde psikolojik olarak daha kuvvetlidir. gerçi predisposition denen zayıflıklar var, çok küçük yaştan eri depresyon tedavisi, sosyal uyumsuzluk, vs. megan kendini asmadan hemen önce anneyle kavga ediyor, anne internete bakmadan duramadığı için kızıyor, kız da sanırım sinirli olduğu için küfrediyor, anne odasına gönderince de, kendisini asıyor.


Annesi ve babası
Megan Meirer'in anne babası
hemen her intihardan önce, anneden ya da babadan yardım istiyorlar, o zaman ki yardım çağrısını fazlasıyla ciddiye almak lazım.

cyber bullying'i(sanal zorbalık) yapan anne -lori drew-, on sekiz yaşındaki çalışan ve kadının kızı, polis sorgusuna alınıyor. çalışan, sinir krizi geçirip, tüm olan biteni açıklıyor. cyber bullying'le(sanal zorbalık) ilgili ilk yasanın çıkması bu olay yoluyla, ancak anne beraat ettikten sonra yasa geçiyor. fakat kadının işine, evine, arabasına sayısız saldırı oluyor, evinin önünde bir yıl boyunca hemen her gün mezar ziyareti yapılıp çiçekler bırakılan gösteriler oluyor, eyalet değiştiriyor orada da rahat bırakılmıyor, vs.


Dünyada olduğu gibi maalesef ülkemizde de sosyal medyada yapılan kötü yorumlar ve atılan mesajlar aracılığıyla her gün binlerce insan siber zorbalıkla karşı karşıya kalmaktadır. Son araştırmalar, sadece İstanbul’da siber zorbalığa uğrayanların oranının %20’lere ulaştığını göstermektedir.

Bu konuda Samsung’un Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’yla birlikte hayata geçirdiği “Siber zorba olma! #FarkınaVar” hareketi, siber zorbalığa karşı öğrenci, öğretmen ve velileri bilinçlendirmeyi misyon edinmiştir. Hareket kapsamında ilerleyen dönemlerde de BTK işbirliği ile okullara eğitime gidilerek bu kapsamda eğitimler verilecektir.
KAYNAK EKŞİ SÖZLÜK
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2018   #2
  • Offline
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Apr 2015
Nereden
Kayseri
Yaş
79
Mesajlar
Konular


  


#ZorBayım! çok zor! #Onu sevmek çok zor#Bayım ..


Bilgilendirme için teşekkürler.
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.