Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Kültür ve Sanat Dünyası
> E-Book

E-Book E-Booklarınızı Burada Paylaşabilirsiniz.

r57


E-Book Nedir Nasıl Okunur

E-Book

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 09-01-2017   #1
  • Offline
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2015
Nereden
Nereye...
Mesajlar
Konular


  
Ben suçsuzum iyi inceleyinE-Book ya da türkçesiyle E-Kitap nedir ve nasıl okunur.Kısa bir göz atalım
E-kitap hakkında kısa bir bilgilendirmece;

E-kitap, elektronik ortamda yayınlanmış ya da elektronik ortama aktarılmış ve bu ortamda kullanılan çeşitli protokoller ve yazılımlar ile bunları kullanan bilgisayarlar sayesinde izlenebilen metin, resim, film ve sesleri barındıran bir medya formatıdır.
Okunabilen ifadesi yerine izlenebilen denilmesinin en önemli nedeni ise, bu kitaplarda sadece resim ve metin bulunmaması, yayının amacına yönelik olarak içinde film, animasyon ve ses gibi çoklu ortam materyallerine de rastlanabilmesidir. E-kitaplar düz metin şeklinde olabildikleri gibi, elektronik ortamda kitap okumayı kolaylaştırıcı yardımcı yazılımların görüntüleyebileceği farklı formatlarda kullanıma sunulmuş olabilirler.


Aslında e-kitaplar internet üzerinden download edebileceğimiz (kişisel bilgisayarlarımıza aktarabileceğimiz) birer dosyadır. Çeşitli yardımcı programları kullanarak bilgisayarınızda e-kitapları okuyabilirsiniz. Hatta bilgisayarınız yardımı ile e-kitaplar da oluşturabilirsiniz.

LIT uzantılı dosyaları okumak

Lit uzantılı elektronik kitaplar Microsoft Reader programı yardımı ile okunabilir. Windows işletim sistemi uyumlu bilgisayarlar için Microsoft Readerı www.microsoft.com/reader/download.asp sitesinden bilgisayarınıza çekebilirsiniz. Yukarıdaki link ile gelen ekrandaki yönergeler doğrultusunda programı bilgisayarınıza çekin. Programın hard diskinize kayıt edilmesinin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonra internetten çektiğiniz bu dosyanın üzerine çift tıklayın ve programı kurmaya başlayın. Bilgisayarınız yükleme işlemine başlayacaktır. Kurulum bittiğinde bilgisayarınızda bulunan lit uzantılı dosyalar program tarafından otomatik olarak tanınacaktır. Dosyaların üzerine çift tıklayarak kitabınızı okumaya başlayabilirsiniz.

PDF uzantılı dosyaları okumak

Pdf uzantılı elektronik kitaplar Adobe Acrobat Reader programı yardımı ile okunabilir. Bu programı http://www.adobe.com/products/acrobat/ adresinden download edip, bilgisayarınıza kurabilirsiniz. PDF dökümanlar çok geniş bir kullanıcı kitlesi olması nedeniyle tercih edilmektedir .
Alıntıdır.
    

Konu RedHackNes tarafından (09-01-2017 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir..
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 20-01-2017   #2
  • Offline
  • Teğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2016
Mesajlar
Konular


  


Güzel Konu Ellerine Sağlık.
    


__________________

Bazen Susmak Gerekir.

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.