THT DUYURU

 
 
Eğitim Atölyesi Tasarım İle Alakalı Eğitim İçeriklerinin Bulunduğu Bölüm

Seçenekler

Grafikerliğe Yeni Başlayan Arkadaşların İşine Yarayacak Programlar (THT)

sincandan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2010
Mesajlar:
130
Konular:
14
Teşekkür (Etti):
18
Teşekkür (Aldı):
46
Ticaret:
(0) %
7
3569
2 Hafta önce
#1
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ben CrescenT. Bugün sizlerle grafikerliğe yeni başlayan dostlarımız için birçok program buldum ve bunları size anlatacağım. Umarım işinize yarar.
Grafik Nedir ? : Grafik, görüntünün bir yüzey üzerinde temsil edilmesidir. Fotoğraflar, çizimler, diyagramlar, haritalar ve diğer resimler birer grafiktir. Grafikler genelde yazı, illüstrasyon ve renkten oluşur. Kelimenin öz Türkçesi Çizge dir. Ancak pek fazla kullanılmamaktadır.Grafikerlik Nedir ? : Bir grafik tasarımcı, bir tasarım parçası oluşturmak için görüntüleri, tipografiyi veya hareketli grafikleri bir araya getiren grafik tasarım ve grafik sanatlar endüstrisinde bir profesyoneldir.Tanıtacağım Programlar : Arkadaşlar bugün grafikerliğe yeni başlayanlar için birkaç program tanıtacağım. Bu programlarda birçok edit, efekt, video düzenleme gibi şeyler yapabilirsiniz. Programlar sizi baya ileriye kadar götürür. Bugün programlarımızı size detaylı olarak anlatacağım ;Adobe Photoshop CC 2020 :

- Adobe Photoshop CC 2020 çok fazla seçenekleri ile birden çok değişikliğin özgürce yapılabildiği, istenmeyen ve gizlenmesi gereken bir yazının veya resmin diğer resim üzerinde kaybolmasını veya hafifçe belirlemesini sağlayabildiğiniz çok yönlü bir programdır. Adobe Photoshop amacı, bir resmin üzerine başka bir resim ile yeni bir tasarımı ortaya çıkartmaktır. Ya da resimleri birleştirerek farklı hayal gücüne dayalı tasarımlarda yapılabilmektedir. Adobe Photoshop pixel tabanlı bir tasarım programıdır. Günümüzde sürekli gelişen ve güncellenen sürümleriyle kullanıcılar için pratik ve özgür tasarımlarını yansıtabildikleri birçok fonksiyon özelliğini içerisinde barındırmaktadır.


Adobe After Effects 2020 :

- Adobe After Effects, animasyon, görsel efektler ve hareketli görüntü birleştirme için kullanılan bir 2D ve 3D animasyon yazılımıdır. After Effects, film, TV ve internet de dolaşan bir çok videoyu oluşturmada kullanılır.


Adobe Illustrator CC 2020 :

- Adobe Illustrator CC 2020 vektörel tabanlıdır. Kullanım alanı bakımından oldukça zengin ve hemen hemen her firma tarafından kullanılan gelişmiş bir grafik tasarımı programıdır. Adobe Illustrator programı daha çok baskı için kullanılmaktadır. Bu baskılarda, el ilanı, broşür, kitap, dergi, gazete ve kartvizit gibi çalışmalar Illustrator programı yardımıyla hazırlanmaktadır. Gelişmiş bir vektörel tabana sahip olduğu için üzerinde daha çok profesyonel tasarımcılar çalışmaktadır. Piksel sorununu ortadan kaldırarak bir resmin boyutunun küçülüp veya büyütülmesi durumunda herhangi bir görüntü bozukluğu yaşamadan ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca Illustrator programı bir kullanıcının düşüncelerini tam olarak yansıtabildiği bir tasarımı, bu program üzerinden gerçekleştirebilme imkanına sahip olabilmektedir. Bir bilgisayar menüsü gibi basit bir kullanım arayüzü vardır. Bu menüler sayesinde dosyaları rahatlıkla yönetebilir ve kullanmak istediğiniz amaca yönelik düzene oturtabilirsiniz.


Adobe InDesign CC 2020 :

- Tasarım anlamındaki yaratıcılık, Adobe InDesign CC 2020 programı sayesinde mümkündür. Bir kullanıcının kendini geliştirebilmesi, tasarımını yaptığı görseller üzerinde değişiklik yapıp onu kendine özgü bir şekilde ele almasına yarayan kolay ve detaycı kullanıcılar için bir potansiyele sahiptir. Adobe Photoshop sürümleri ile uyumlu olarak çalışarak, bir kişinin birden çok resmi türlü renk, gölge ve diğer ölçü ayarlarını bir kullanıcının kendine özgü bir şekilde yaratıcılıkla kullanmasına yardımcı olan bir altyapıya sahiptir. Dünyada New York Times gibi çok bilinen kuruluşlarda Adobe InDesign programını kullanmaktadırlar. Çok sayfalı tasarımları mümkün kılan Adobe InDesign ile çok sayfalı katalog, gazete ve kitap gibi çalışmalarınızı tek yerden rahatlıkla sürdürebilirsiniz.


Adobe Dreamweawer CC 2020 :

- Adobe'nin diğer gelişmiş programlarından biri olan Adobe Dreamweawer CC 2020 web sayfaları üzerinde değişiklik, geliştirme ve yeni tasarımların oluşturulması üzerine yardımcı olan bir web geliştirme programıdır. Html editörlerinden biridir ve bir sayfa tasarlarken kullanıcılara sunduğu özellikler fazla ve kullanımı oldukça kolay bir programdır.

Tüm grafik tasarımı programları belirli bir amaç için, kullanıcıların isteklerine göre tasarımlarını, hayallerini, düşüncelerini ve bir iş amacıyla gerçekleştirmek istediği projeleri bu yardımcı programlar ile sağlanması, gelişen teknolojinin bir kısmını yansıtmaktadır. Bir grafik tasarım programı ile bir kullanıcı düşüncelerini sanal ortamda gerçeğe dönüştürebilir, oluşturmak istediği bir dünyayı sanal ortamda grafik tasarım programları sayesinde gerçekleştirebilir. Bir firma ürünleri için, bir reklam veya katalog için pazar payında daha iyi yer edinebilmek amacıyla bu grafik tasarımlarını yapan kullanıcılara ihtiyaç duyar. İnternet ortamındaki rekabet, diğer firmalardan daha iyi olabilmek ve günümüzün zorunlu ihtiyacı haline gelen internet reklamcılığı için, bu programlara ve tasarımlarına ihtiyaç vardır.

Kişisel zevkler veya iş amacıyla olursa olsun size saydığımız bu programlar en iyi grafik tasarımları programları başlığımızın küresel çapta en çok tercih edilen ve kullanılan programlardır. Bu grafik tasarımlarından bazılarını profesyoneller, bazılarını da yeni başlayanlar kullanabilmektedir.


Adobe Premiere Pro CC 2020 :

- Adobe Premiere Pro CC 2020 bir video düzenleme programıdır. Video kurgu ve montaj işlerinizi kolaylıkla Premiere Pro'da yapabilirsiniz. Videolar arasında çeşitli geçiş efektleri uygulayabilir, yazılar ekleyip, renklerle oynayarak efektif ve güzel bir video ortaya çıkarabilirsiniz.


3DS Max :

- Gelişmiş yazılımlardan biri olan 3DS Max, genel olarak 3 boyutlu çalışmaların en verimli şekilde ele alınması için kullanılan bir programdır. Normal bir görüntünün programın dahilinde tasarımlarının kullanıcılar tarafından işlenerek 3 boyutlu görebildiği programda, genellikle yeni projelerin tasarımı veya otomobil tasarımları için kullanılır. Bir hayal gücünün gerçeğe dönüştürülmesine en yakın olan programlardan biridir. İç mimarlar, çizgi animasyonlar içinde kullanılan 3Ds Max tam ismi, "3Ds Studio Max" kişisel zevk içinde birebir ve profesyonellerin en çok tercih ettiği bir programdır.


Corel Draw :

- Corel Drawl'ın genel olarak kullanım amacı baskı grafiği üzerinedir. Bu amaçla kullanımı daha yaygın olarak kullanılan Corel Draw, kartvizit, el ilanı, broşür, kurumsal kimlik gibi matbaa ürünlerinin baskısı, dijital baskı, reklam tabelaları, tekstil firmaları gibi tasarımlar için tercih edilen bir programdır. Corel Draw vektör tabanlı tasarım programı olarak kurulmuştur ve 1989 yılında kullanıcılar için aktif bir grafik tasarım olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kolay bir arayüzüne sahip olarak otomatik çizim olanağı ile, yeni başlayan kişiler için iyi bir başlangıç olarak Corel Draw programı tavsiye edilmektedir.

Arkadaşlar setimizin içindeki araçları size tanıttım, anlattım. Bu araçları indirerek kendinizi tasarımda dahada ilerletebilirsiniz. Umarım bir faydam dokunmuştur. Herkese iyi forumlar.

--------------------- Toprak, devletin temelidir, hiç kimseye verilmez.

- Mete han
Konu NOVA tarafından ( 2 Hafta önce Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.
Vepers, TheCezzar, Achernos Teşekkür etti.
Jaime Lannister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Stajyer Moderatör
Üyelik tarihi:
12/2020
Nereden:
CasterlyRock
Mesajlar:
1.211
Konular:
14
Teşekkür (Etti):
168
Teşekkür (Aldı):
299
Ticaret:
(0) %
2 Hafta önce
#2
Elinize Sağlık, kullanıcam sağolun. Konuya VirüsTotal linki ekleyin birde.
---------------------
Hear Me Roar!
Konu Jaime Lannister tarafından ( 2 Hafta önce Saat 16:47 ) değiştirilmiştir.
sincandan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2010
Mesajlar:
130
Konular:
14
Teşekkür (Etti):
18
Teşekkür (Aldı):
46
Ticaret:
(0) %
2 Hafta önce
#3
Alıntı:
Jaime Lannister´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Elinize Sağlık, kullanıcam sağolun. Konuya VirüsTotal linki ekleyin birde.

Hatırlattığın için teşekkürler dostum
--------------------- Toprak, devletin temelidir, hiç kimseye verilmez.

- Mete han
Winston Bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
02/2021
Mesajlar:
364
Konular:
14
Teşekkür (Etti):
29
Teşekkür (Aldı):
96
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#4
eline emeğine sağlık
Vepers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Haftanın Asistanı
Üyelik tarihi:
12/2015
Nereden:
İstanbul
Yaş:
18
Mesajlar:
2.690
Konular:
110
Teşekkür (Etti):
238
Teşekkür (Aldı):
2064
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#5
Eline sağlık.
Achernos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
11/2020
Mesajlar:
21
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
12
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#6
Eline Emeğine Sağlık
XKaraGERGEDANX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2021
Mesajlar:
65
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
15
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#7
kısaca adobe iyi dir, eline sağlık

iyi forumlar
CreyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
02/2021
Nereden:
Yeni Zelanda
Mesajlar:
257
Konular:
11
Teşekkür (Etti):
18
Teşekkür (Aldı):
38
Ticaret:
(0) %
1 gün önce
#8
eline emeğine sağlık kardeşim

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler