THT DUYURU

Ekran Kartı Ekran kartı teknolojileri hakkında bilgilere ve soru cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

SAPPHIRE Pulse Radeon RX 5600 XT OC İncelemesi - Sorunsuz 14Gbps Bellek !

'Conqueror - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör
Üyelik tarihi:
07/2019
Mesajlar:
2.062
Konular:
337
Ticaret:
(0) %
2 Hafta önce
#1
SAPPHIRE Pulse Radeon RX 5600 XT OC İncelemesi - Sorunsuz 14Gbps Bellek !


AMD Radeon RX 5600 XT nihayet geldi ve lansman pürüzsüz olmasa da, son ürün kesinlikle tüketici grafik segmentini neşelendirmesi gereken bir kart. Radeon 5600 XT, yalnızca NVIDIA'nın Turing GeForce GTX hattına göre değil, aynı zamanda 279 $ 'dan başlayan GeForce RTX grafik kartı hattına göre sıralanıyor.

Radeon RX 5600 serisi, modern mimariyi getirerek ve Polaris GPU'larda yer alan GCN tasarımından uzaklaşarak AMD'yi yükseltiyor. Bu, AMD'nin modern oyun ve iş yükleri için daha optimize edilmiş grafik performansı sağlamasına olanak tanır. AMD, HBM ve daha küçük işlem düğümleri gibi yeni teknolojiler kullanarak eğrinin önünde idi ve Navi bir istisna değildir. Yeni grafik mimarisine ek olarak AMD, GDDR6 bellek ve ana hattı için Polaris ve Vega kartlarında 14nm'lik büyük bir işlem yükseltme olan daha küçük bir 7nm işlem düğümü de tanıttı.

Radeon RX 5600 serisi kartlar segmente yeni teknoloji ve işlevsellik getirirken, teknolojinin kendisi ucuz değil. Bunu, önceki tüketicilerin haritalarını ve fiyat segmentlerini gösteren tabloda görebiliriz. Bu bağlamda, RX 5600 XT, geleneksel grafik kartlarının fiyatlarında kesinlikle bir artış gördü. Ayrıca, AMD'nin GeForce RTX 2060 için fiyat indirimleriyle rekabet etmek için AMD'nin kartın özelliklerini son dakikada değiştirmek zorunda kaldığı performans yükseltme sahnesinin tamamı vardı.

Performans açısından, AMD Radeon RX 5600 XT 6GB'nin GeForce GTX 1660 Ti'den ortalama% 20 daha hızlı olması bekleniyor. Bu, AMD'nin kağıt üzerinde çok etkileyici olan daha düşük bir fiyata RTX 2060'a yakın performans elde etmesini sağlayacaktır. Maliyetleri düşük tutmak için AMD, 6GB GDDR6 bellekle gitmek zorunda kalırken, RX 5500 XT, 8GB'a kadar GDDR6 VRAM'ı destekliyor. Bu bir fedakarlıktır, ancak RX 5600 XT'nin yarıştığı pazarda 6GB kartlar (RTX 2060, GTX 1660 Ti, GTX 1660 SUPER) dışında fazla bir şey bulamazsınız.

Radeon RX 5700 kartlara göre bazı avantajları olan GeForce RTX kartların aksine GeForce GTX kartlar RTX / DLSS'yi desteklemez. Bu, bütçeyle oyuncular için olağanüstü bir iş yapan Turing NVENC kodlayıcı hariç Radeon RX 5600 serisi ile bunları eşitler. Radeon RX 5600, Radeon Boost, Integer Ölçeklendirme, Radeon Görüntü Netleştirme, Radeon Anti-Lag ve Freesync gibi özellikler getiren AMD Adrenaline 2020'nin en son sürümüyle uyumludur. Bu, AMD'nin ve NVIDIA'nın bütçe katmanı kartlarını karşılaştırırken akılda tutulması gereken özelliklerin ve etkileyici bir liste.

Bu inceleme için SAPPHIRE Pulse Radeon RX 5600 XT OC Bileklik'e bakacağım. RX 5600 XT serisinde bulunan tek SAPPHIRE varyantıdır ve bu segmentte bir SAPPHIRE kartı seçmeyi kolaylaştırır. Kart, özel grafik kartı için mütevazı bir 20 $ primi temsil eden ve RTX 2060'ın düşük maliyetli varyantlarından bazılarıyla hizalayan 289,99 dolarlık bir MSRP'ye sahiptir.

Kaynak : https://tik.lat/Ni0s2
--------------------- İyi saklanan,iyi yaşamıştır.
Turkhackteam.org/net Moderatör
Laurange,Rozzz,René
DescartesBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler