THT DUYURU

Ekran Kartı Ekran kartı teknolojileri hakkında bilgilere ve soru cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Intel DG1 ekran kartı özellikleri ortaya çıktı !

'Conqueror - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör
Üyelik tarihi:
07/2019
Mesajlar:
2.062
Konular:
337
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#1
Intel DG1 ekran kartı özellikleri ortaya çıktı !


10. nesil masaüstü işlemcilerini tanıtmaya hazırlanan Intel, diğer alanlardaki çalışmalarını da sürdürmeye devam ediyor. CES 2020 ile birlikte harici bir ekran kartı tanıtan şirket, sadece kartın isminin DG1 olacağını belirtmişti. Son gelen haberlere göre, kart canlı olarak görüntülenmiş durumda. Intel DG1 ekran kartı özellikleri de ortaya çıktı.

Intel CEO’su geçtiğimiz aylarda sadece silikon üreticisi olarak kalmayacaklarını, farklı alanlara da yatırım yapacaklarını açıklamıştı.

Intel DG1 ekran kartı özellikleri belli oldu

768 adet grafik çekirdeği ve 1.5 GHz saat hızına sahip olan Intel DG1, 3 GB VRAM değerine sahip. Özellikle fiyat / performans olarak iyi bir noktada konuşlanmak isteyen DG1, kurumsal pazara yönelik iyi çözümler sunmak istiyor. 2.3 TFLOP gücünde olan ekran kartı, ilk etapta kurumsal pazarı hedef alacak. Kartın daha sonra oyun amaçlı bir versiyonunun gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir detay yok. Ayrıca ekran kartı, minimum VR gücünün (1.9 TFLOP) üzerinde bir performans sunmayı başarabiliyor.

Intel DG1 ekran kartı özellikleri şimdilik sadece bunlarla sınırlı. Kartın ne kadar TDP değerine sahip olduğu henüz bilinmiyor. Ayrıca Intel DG1 ekran kartı, her bakımdan Tiger Lake iGPU ile benzer özelliklerde olacak. Tabi DG1 harici bir ekran kartı olacağı için, daha fazla O.C. potansiyeline sahip olacak. Böylece Intel, Tiger Lake iGPU’lar ile birlikte mobil pazarda NVIDIA’nın MX serisi ekran kartlarına darbe vurmak istiyor.

Kaynak : https://tik.lat/BVj8C
--------------------- İyi saklanan,iyi yaşamıştır.
Turkhackteam.org/net Moderatör
Laurange,Rozzz,René
DescartesBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler