THT DUYURU

Ekran Kartı Ekran kartı teknolojileri hakkında bilgilere ve soru cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Seçenekler

Colorful sıvı soğutmalı GeForce GTX Titan iGame ekran kartını hazırlıyor

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.127
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1736
Teşekkür (Aldı):
2237
Ticaret:
(0) %
28-07-2013 10:28
#1
Colorful sıvı soğutmalı GeForce GTX Titan iGame ekran kartını hazırlıyor
Nvidia tabanlı ekran kartı üreticisi Colorful, özel tasarımlı GeForce GTX Titan modeli için hazırlıklarını sürdürüyor. Piyasaya çıkalı 3 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen, bir yıldır pazarda olan benzer fiyat seviyesindeki GeForce GTX 690’dan çok satış yaparak Nvidia’yı da şaşırtan GeForce GTX Titan, özel model kapsamında şu ana kadar daha çok standart tasarımı kullanan hız aşırtmalı çözümler iler karşımıza çıkmıştı. Colorful’un hazırladığı iGame GTX Titan Oceanus modeli ise üzerinde barındırdığı sıvı soğutma kiti ile yüksek saat hızlarına çıkma noktasında ciddi bir potansiyel vaad ediyor.

Baskılı devre kartı, Nvidia’nın referans Titan modeliyle aynı olan kartın soğutucusu ilginç bir detaya da sahip. Dileyen kullanıcılar, soğutucu bloğun üzerindeki ****l kapağı çıkartarak şeffaf bir görüntü elde ederek dahili sıvı kanallarını gün ışığına çıkartabiliyorlar. Standart olarak 954MHz’de, GPU Boost devreye girdiğinde ise 1006MHz GPU çalışma hızına sahip olan kart, standart GeForce GTX Titan modelleri ile kıyaslandığında %20 daha yüksek çekirdek hızında görev yapıyor. 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 6GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan kartın bellek hızları ise değiştirilmemiş.

6+2 fazlı güç tasarımı ile donatılan ekran kartı, görüntü aktarımı için çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerini kullanıyor. Dileyen kullanıcılar, SLI teknolojisi ile birden fazla iGame GTX Titan Oceanus’u birlikte kullanabiliyor. Hazırlıklar çalışmaları devam eden kartın çıkış tarihi henüz bilinmese de, görsellerden anlaşıldığı kadarıyla final tasarımın bitmek üzere olduğunu ve kartın yakın zamanda lanse edilebileceğini söyleyebiliriz. 1000 dolar seviyesinde bir fiyat etiketine sahip olan GeForce GTX Titan’a kıyasla sıvı soğutma ile gelen yeni modelin biraz daha pahalı olması bekleniyor.
---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler