THT DUYURU

Seçenekler

Facebook Reklam Verme İşlemi Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Germiyan' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
03/2009
Yaş:
28
Mesajlar:
2.217
Konular:
1089
Teşekkür (Etti):
110
Teşekkür (Aldı):
459
Ticaret:
(0) %
0
1071
29-03-2015 11:24
#1
Facebook reklam verme özellikle son dönemde artan sosyal medya kullanımı ile birlikte birçok internet sitesi, marka veya projenin hedef kitlesine ulaşması için büyük önem kazandı. Durum böyle olunca birçok kişi de en doğru kitleye ulaşmak için Facebook reklam verme yoluna gitti. Facebook reklam verme işlemi ile ilgili tüm detayları, yapmanız gerekenleri ve Facebook reklam verme işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken püf noktaları bu yazıda derinlemesine anlatılacaktır. Konu ile ilgili yardım almak isterseniz aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı direk olarak iletebilirsiniz. En kısa sürede cevaplarım.

Facebook Reklam Verme İşlemi

Facebook reklam verme işlemi ile ilgili yapmanız gerekenleri görselli olarak anlatmanın en doğrusu olacağını düşünüyorum. Adım adım Facebook reklam verme işlemi şu şekilde:
1. Facebook hesabınızdan Facebook Reklam Yöneticisini açın. Facebook reklam yöneticisine buradan ulaşabilirsiniz. İlk etapta Facebook reklam verme için kredi kartı veya bana kartınızın olması gerekiyor yada Facebook credit ile ödeme yapabiliyorsunuz. İşleme başlamamız için sağda bulunan Ödemeler paneline tıklayarak Ödeme Yöntemleri kısmına geçin ve yeni bir ödeme yöntemi ekleyin.2. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Buradan dilediğiniz ödeme yöntemini tercih ederek ekleme işlemini tamamlayın.3. Ödeme işlemini tamamladıktan sonra Facebook’ta reklam çıkmak için birkaç seçeneğiniz var. Dilerseniz sayfanızda paylaştığınız bir gönderiyi istediğiniz kişilere gösterebilir, dilerseniz sayfanızın beğeni sayısını artırmak için reklam çıkabilirsiniz. Ayrıca diğer reklam seçenekleri için Facebook Reklam Yöneticisinden sağ üstte bulunan Yeni Kampanya Oluştur butonuna basarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Facebook sayfanızda paylaştığınız içeriğin hemen altında çıkan Gönderiyi Öne Çıkar butonuna tıklayarak aşağıdaki ekrana geçiyoruz. Karşımıza gelen bu ekrandan dilerseniz sayfanızı beğenen kişilere veya belirlediğiniz bir hedef kitleye reklam çıkabilirsiniz. Burada kişisel tavsiyem siteniz, projeniz veya markanıza yakın ve Facebook’ta aktif olarak bulunan sayfaları tercih etmeniz. Böylece daha çok ilgili kişiye ulaşmanız mümkün.Yaş, hedef kitle gibi ayarları yaptıktan sonra gönderiyi öne çıkar diyoruz ve reklamımız onaya gidiyor. Onayda sıkıntı çıkmazsa da yayına giriyor. Facebook reklam verme işlemi gördüğünüz gibi çok da zor değil. Gönderi öne çıkarma da karşınıza çıkabilecek problemler için Facebook reklam verme işlemi sırasında dikkat etmeniz gerekenlere de aşağıda değineceğim.

Facebook Reklam Verme İşlemi Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler
Facebook reklam verme işlemi sırasında özellikle gönderiyi öne çıkarırken dikkat etmeniz gereken birkaç koşul ve püf nokta var. Dikkat etmeniz gereken koşullar şu şekilde:
  • Görsel bir içeriğe reklam çıkıyorsanız, görseliniz içerisindeki yazı miktarı %20 yi geçmemelidir.
  • Görsel veya bağlantı resmi içerisinde uygun olmayan metin veya görseller varsa reklamınız kabul edilmez.
  • Reklam günlük harcamanız minimum 1,50 TL olabilir.

Bu koşullara dikkat ederseniz reklamınız en geç 15 dakika içerisinde yayınlanmaya başlar. Bu süre genelde 5 dakikayı aşmaz.

Görsel üzerinden reklam veren arkadaşlara tavsiyem görsellerinin kare olması. Facebook ana sayfa görsel boyutu 470×470’dir. Kare görsellerde bu boyuta küçülür ve net olarak gözükür. Daha ilgi çekici reklamlar için bu oldukça önemlidir.

Facebook reklam verme ile ilgili ana hatlar bu şekilde. Sormak istediğiniz veya değinmemi istediğiniz diğer konular için aşağıdaki yorum kısmından görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler