THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook Video Embed Kodu Nasıl Yapılır?

Germiyan' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
03/2009
Yaş:
27
Mesajlar:
2.210
Konular:
1088
Teşekkür (Etti):
110
Teşekkür (Aldı):
452
Ticaret:
(0) %
0
627
01-04-2015 23:04
#1
Kullanıcılarına sağladığı kaliteli hizmet ile ayrıcalıklı bir sosyal ağ sitesi olmanın yolunda hızla ilerleyen Facebook yaptığı yeni güncellemeler ile özellikleri arasına her gün bir yenisini daha ekliyor. Facebook üzerinden paylaşılan videoları tıpkı Youtube da olduğu gibi embed kodu yolu ile farkı sitelerde paylaşmak mümkün. Bu haberimizi sizlere bunun nasıl yapılacağını aktarmak için hazırladık.


Sosyal ağ sitesi olarak hazırlanan Facebook verdiği hizmetler ile bir video paylaşım sitesinin özelliklerine de sahip. Şimdi size bu videoları embed yoluyla nasıl paylaşacağınızı adım adım anlatıyoruz. Öncelikle paylaşmak istediğiniz videoyu belirliyorsunuz ve videoyu açıyorsunuz. Daha sonra bu videonun bilgileri arasında yer alan tarihin üzerine tıklıyorsunuz. Tarihin üzerine tıkladığınızda video sizi ilk olarak yayınlandığı sayfaya yönlendiriyor. Yönlendirmeden sonra videoya artık kendi sayfası üzerinden ulaşıyorsunuz.

Bu aşamadan sonra videonun alt kısmında bulunan video ile ilgili bilgilerin arasında yer alan “Videoyu Sitene Göm’e” tıklıyorsunuz ve karşınıza videoya ait embed kodu yer alan bir pencere açılıyor. Son olarak yapacağınız şey burada yer alan embed kodunu kopyalayarak paylaşmak istediğiniz siteye yerleştirmektir. Bu şekilde dilediğiniz kadar videoya ulaşabilir ve bunları dilediğiniz web sitesinde yayımlayabilirsiniz. Gün geçtikçe büyük bir hızla yeniklikler sağlayan Facebook sosyal paylaşım sitesinin yeni özellikler geliştirerek karşımıza çıkması bekleniyor.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler