THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook, Mobil Uygulamasına Yeni Durum Çubuğu Geliyor

Rèd-Kiit . - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
07/2012
Nereden:
Realtek.exe
Yaş:
27
Mesajlar:
13.539
Konular:
4019
Teşekkür (Etti):
2491
Teşekkür (Aldı):
3701
Ticaret:
(0) %
0
579
16-04-2015 23:21
#1


Facebook, uzun süredir değiştirmediği mobil uygulamasının sağ tarafındaki menüye yeni özellikler getirdi. Artık bu menüden arkadaşlarımızın durumlarını görebileceğiz.


Facebook ilk yaygınlaştığı zamanlarda herkes duvarında yeni durumlar paylaşıyordu. Hala daha devam eden bu aktivite eskisi kadar yoğun ilgi görmüyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi olarak Twitter gibi daha farklı sosyal ağların türemesi gösterilebilir.

Facebook da bu yeni sosyal ağlardan geri kalmamak için her yıl kendini yenilemeyi çok seviyor. Geçen yıl Messenger uygulamasını çıkararak, mesajlaşma işleminin Facebook üzerinden yapılmasına izin vermemeye başladı. Önceden mesajların bulunduğu uygulamanın sağ tarafında şu an için sadece kimlerin online olup olmadığını inceleyebiliyoruz.Yeni gelen bilgilere göre Facebook, durum paylaşma özelliğine daha çok ilgi çekmek istiyor. Bu nedenle önceden mesajlaşmayı sağlayan bu bölümde artık arkadaşlarımızın durumları gözükecek ve biz de bu bölümden durum paylaşabileceğiz. Bir nevi Tweet atma mantığıyla işleyen durum paylaşımı ne kadar tutar bilinmez ama şu an da Tayvan ve Avusturalya'da bu uygulama başlamış durumda.

Kaynak: TheNextWeb
--------------------- Ben Müslümanım ve benim dinim mükemmel.Eğer bir hata yaptıysam beni yargıla, dinimi değil.


]
parazty25 Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler