THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook Sahte ‘Beğen’ Bildirimlerinin Peşine Düştü

Raphers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kadim Üye
Üyelik tarihi:
08/2014
Nereden:
System.Net
Mesajlar:
7.289
Konular:
3260
Teşekkür (Etti):
255
Teşekkür (Aldı):
2021
Ticaret:
(0) %
0
499
24-04-2015 16:58
#1Facebook sahte ‘like’ atılan her gönderiyi temizlemekte kararlı görünüyor. Facebook bu konuyla ilgili aldığı önlemleri 3 katına çıkardı ve her bir sahte ‘like’ gönderisinin peşine düştü.
Facebook geçtiğimiz kasım ayında yaptığı açıklamayla, reklam gelirleri üzerinde etkisi olan ‘beğen’ ibaresinin manipüle edildiğini söylemiş ve buna karşı önlemler alacağını söylemiş ve bu gönderileri ayıklamaya başlamıştı. Şimdi bu önlemlerini reklam verenlerin itirazlarına rağmen 3 katına çıkaracak.
Bazı kuruluşlar sanki arkadaşlarınızdan geliyormuş gibi ‘Falanca kişi bunu beğendi’ gibi spam ‘beğen’ gönderileri atıyorlardı. Sosyal çevrenizden geldiğini düşündüğünüz bu gönderileri siz de beğenmek durumunda kalıyor ya da ilgilenmiyordunuz belki ama sonuç olarak böyle bir sahte ‘beğen’ gönderisi furyası hep vardı.
Bunun ötesinde ‘tıklama çiftlikleri’ adı verilen yeni bir sektöre karşı da Facebook önlemler alacak. Click Farms (tıklama çiftlikleri) özellikle reklam veren kuruluşlara parayla hizmet veren irili ufaklı gruplardan oluşuyor. Bu birimler şirket reklamlarında ‘beğeni’ kısmını manipüle ediyorlar.
Facebook yukarıda sayılan aktiviteleri gerçekleştiren tam 200 bin reklam verenini bu konuda uyardı. Eğer önlem almazlarsa sayfalarının bloke edileceğini de net bir şekilde ifade etti.
---------------------
.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.


Refırs ®

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler