THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

/ Facebook Video Embed Nasıl Yapılır? /

'RuLing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
02/2015
Mesajlar:
2.735
Konular:
1309
Teşekkür (Etti):
736
Teşekkür (Aldı):
895
Ticaret:
(0) %
0
617
26-04-2015 04:05
#1
Bir sosyal ağdan fazlası olan Facebook'taki videoları, YouTube'da olduğu gibi embed yoluyla başka sitelerde yayınlayabiliriz. Peki, Facebook video embed, nasıl yapılır?İlk olarak bir sosyal ağ olsa da, artık sunduğu özellikler ile çok daha farklı bir yapı haline gelen Facebook, artık bir video paylaşım sitesi gibi çalışıyor.

F8 konferansında yapılan duyuru ile, Facebook'taki videoların, artık YouTube'da olduğu gibi embed kodu kullanılarak başka sitelerde de yayınlanabileceği açıklandı.

Peki, Facebook Video Embed Kodu nerede?

Facebook'taki videoları başka sitelerde yayınlayabilmek için ilk olarak seçtiğimiz bir videoyu açıyoruz. Daha sonra aşağıdaki resimde işaret ettiğimiz, videonun yayınlanma tarihi üzerine tıklıyoruz.Facebook'ta yayınlanan videonun yayın tarihi üzerine tıkladıktan sonra, video asıl buğunduğu sayfada görüntüleniyor.

Videoyu siteye göm

Daha sonra aşağıdaki görselde işaret ettiğimiz gibi "Videoyu Sitene Göm" bağlantısına tıklıyoruz.Son olarak aşağıdaki görselde gördünüz gibi karşınıza embed kodu çıkıyor. Bu kodu kopyalayıp, istediğiniz sitede yayınladığınızda, video embed kodunun altındaki gibi görünüyor.Bu şekilde videolarınız başka sitelerde izlense bile, videonun altındaki görüntülenme sayısı artıyor.
---------------------
The End

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler