THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook, Kullanıcıların Haber ve İçeriklere Daha Hızlı Ulaşacağı Instant Articles'ı Tanıttı

Rèd-Kiit . - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
07/2012
Nereden:
Realtek.exe
Yaş:
27
Mesajlar:
13.540
Konular:
4019
Teşekkür (Etti):
2491
Teşekkür (Aldı):
3699
Ticaret:
(0) %
0
453
13-05-2015 21:57
#1


Kullanıcı odaklı çalışmalarını devam ettiren Facebook, insanların haberlere ve içeriklere daha hızlı ve kolay bir şekilde erişebileceği Instant Article'ı tanıttı.


Facebook, daha özgün ve güvenilir içeriğe verdiği önemle birlikte sürekli olarak News Feed algoritmasını geliştirip kişiselleştiriyor. Kullanıcıların haberleri takip etmek adına mobil uygulamasını çok daha yoğun bir şekilde kullandığını belirten Facebook, bu yüzden Instant Articles’i ortaya çıkardıklarını açıkladı.

The New York Times, NatGeo, BuzzFeed, NBC, BBC, The Atlantic, Bild ve The Guardian gibi büyük yayıncılarla bir anlaşma yapan Facebook, bu şirketlerin yayınladığı içeriklerin kullanıcılara çok daha hızlı ve kolay bir şekilde aktarılmasını planlıyor.Instant Articles’ın hem Facebook hem de kullanıcılar için bir avantajı daha olacak. Kullanıcılar, Facebook üzerinden tıkladıkları bir haberi okumak istediklerinde Facebook’tan çıkmak zorunda kalmayacaklar. Bu sadece kullanıcı açısından değil, Facebook için de oldukça önemli.

Facebook’un anlaşma sağladığı yayıncı şirketler, Articles içinde reklam yayınlamaya devam edip gelirlerini koruyabilecekler. Ayrıca buradaki kullanıcı trafiğini comScore ve diğer istatistik verileriyle ölçebilecek.Facebook, bu hamlesiyle birlikte içerik üretici şirketlerle olan bağını daha da güçlendirmiş olacak. Şimdilik anlaşma sağlanan şirketler dışındaki yayıncı kuruluşların Instant Articles’a ne zaman dahil olacağını bilmiyoruz. Sosyal ağ, bu uygulamanın kullanıcılar tarafından gelecek olan geribildirimleri değerlendirerek daha da geliştireceklerini belirtti.
--------------------- Ben Müslümanım ve benim dinim mükemmel.Eğer bir hata yaptıysam beni yargıla, dinimi değil.


]

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler