THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook, Durum Güncellemeleri İçin Yeni Arama Motoru Yayınladı

Rèd-Kiit . - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
07/2012
Nereden:
Realtek.exe
Yaş:
27
Mesajlar:
13.540
Konular:
4019
Teşekkür (Etti):
2491
Teşekkür (Aldı):
3699
Ticaret:
(0) %
0
566
13-05-2015 22:28
#1


Facebook, mobil uygulamasında durum güncellemeleri yaparken link paylaşmamız için kendine ait bir arama motoru geliştirdi.


Facebook’ta link paylaşma kavramı artık tamamen değişmeye başladı. Önceden Google’da arayarak bulduğumuz ya da rastgele denk geldiğimiz linkleri direkt olarak kopyala ve yapıştır yapma yerine, Facebook kendi arama motorunu kullanmanızı istiyor. Durum güncellerken karşımıza gelen seçeneklerde artık, “Add A Link” yani link ekle seçeneği bizi karşılıyor.

Bu butona tıkladığımızda ise Facebook uygulama içerisinde bizi yeni bir arama motoruna yönlendiriyor. Bu arama motoru sayesinde bazı sitelere veya makalelere ulaşabiliyoruz. Ayrıca eklediğimiz linklerdeki sayfanın ön izlemesini de arama motoru üzerinden inceleyebiliyoruz.Şu an için belirli kullanıcıların kullanabildiği özellik hakkında Facebook’tan gelen açıklamada, özelliğin deneme aşamasında olduğunu ve Amerika’da ki bazı kullanıcıların bu özelliği kullanabildiğini aktardı.

Facebook arama motorunun yaklaşık 1 trilyon gönderiyi indekslediğini ve bu sayının her geçen gün arttığını söyleyerek, sistemin Google’un sistemine benzemediğini açıkladı.
--------------------- Ben Müslümanım ve benim dinim mükemmel.Eğer bir hata yaptıysam beni yargıla, dinimi değil.


]

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler