THT DUYURU
Seçenekler

Facebook Şifre Kırma Yöntemleri / Facebook Hesabı Nasıl Çalınır? [ THT ]

Quinones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yaşayan Forum Efsanesi
Üyelik tarihi:
10/2008
Mesajlar:
13.573
Konular:
5647
Teşekkür (Etti):
1331
Teşekkür (Aldı):
3586
Ticaret:
(0) %
21
8750
28-05-2015 14:42
#1
Facebook Şifre Kırma Yöntemleri / Facebook Hesabı Nasıl Çalınır? [ THT ]



Sosyal medya dediğimizde akla gelen birkaç platformdan biri, hatta ilki olan Facebook, kullanıcılar için ayrı bir önem arz ediyor. Çünkü senelerdir kullandığı Facebook hesabını kaybeden birisini, sadece basit bir hesap kaybetmiyor. Senelerdir yüklediği, başkaları tarafından etiketlendiği fotoğraflar videolar ve en önemlisi de bulmak için büyük çabalar sarf ettiği geçmişinden kopup gelen bir sürü arkadaşını da hesabıyla birlikte yitiriyor.

Facebook şifre kırma yöntemleriyle başkasının hesaplarını ele geçiren kullanıcılar daha sonra bu hesapları sahiplerine belirli ücretler karşılığında satarak kendilerine çıkar sağlamaya çalışıyorlar. Bu durum legal olmasa bile hesabı çalınan kullanıcı, Facebook şifre kırma yöntemleriyle hesabını çalanlara ödeme yapmayı kabul ediyor.

Peki Facebook şifre kırma yöntemleri nelerdir? Facebook hesabı nasıl çalınır? Ve hesabınızın çalınmaması için almanız gereken önlemler nelerdir? Gelin isterseniz bu başlıkları tek tek ele alalım değerli turkhackteam üyeleri.

Facebook Şifre Kırma

Öncelikle şunu belirteyim arkadaşlar, bir Facebook hesabı çalacaksanız ve niyetlendiyseniz, internette yer alan Facebook şifre kırma, Facebook hesap çalma gibi programlardan uzak durmanız gerekiyor. Çünkü böyle bir program henüz yazılmış değil ve öyle bir şey de YOK. Facebook şifre kırma başlıklı programları kullanarak yapabileceğiniz tek şey bilgisayarına sayısız virüs bulaştırmak ve gizlediğiniz bilgilerin karşı tarafa ulaştırılmasını sağlamak olacaktır. Facebook hesabı çalmak istiyorsanız güvenebileceğiniz tek program, türü şifre kombinasyon deneme programları olmalıdır. Bu tarz programları da kendi şifrelerinizi açığa vermemek için lisanslı olarak satın almanız sizin yararınıza olacaktır.

Facebook Çalma Programı

Evet, yukarıda da bahsettiğim gibi direk mail adresini yazıp Facebook şifre kırma uygulamasını harekete geçireceğiniz bir program henüz yok. Fakat çeşitli klasörleri şifreleyip unuttuğunuz zaman, bu şifreleri bulmanıza yardımcı olacak çeşitli programlar mevcuttur. İşte bütün şifre kombinasyonlarını tek tek deneyip, şifrenizi bulduğunuz bu tarz programları çalmak istediğiniz Facebook hesabında da uygulamanız mümkündür. Tabi bu durumda bütün kombinasyonları serbest bırakarak yapacağınız bir şifre kırma sistemi aylarca sürecektir.

Facebook Hesabımı Programlara Karşı Nasıl Güvene Alabilirim?

Şifre deneme programlarının son derece basit bir mantığı vardır. Örneğin 4 karakterli ve sadece rakamlardan oluşan bir şifreyi kırmak istediğinizde program kendi içerisinde "0,0,0,0-0,0,0,1-0,0,1,0" şeklinde olabilecek bütün kombinasyonları sırayla denemeye başlar. Tabi ki bunu bizim manuel olarak girdiğimiz gibi değil, çok çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Bu tarz programlardan korunmak için harf, rakam ve nokta, virgül tarzı karakterlerden oluşan 6-8 basamaklı bir şifre hesabınızı erişilemez yapmaya yetecektir. Eğer şifreniz sadece rakamlardan oluşuyorsa, ne kadar uzun olursa olsun hesabınızın şifresinin ele geçirilmesi fazla uzun sürmeyecektir.

Facebook Girişli Sitelere Dikkat

Facebook hesabı çalmak için kullanılan yöntemlerden en yaygın olanlarından birisi de web sitesi üzerinden kullanıcıların hesap bilgilerini ele geçirmektir. Web tasarımından az çok anlayan kişiler sitelerine koydukları "Facebook ile bağlan" tarzı bir panelle sizin bütün bilgilerinizi ele geçirebilirler. Özellikle bazı forum sitelerinde üyelikle uğraşmak istemeyen kişiler bu tarz panelleri tercih etmekte ve bu paneller sayesinde bütün hesap bilgileri karşı tarafa iletilmektedir.

Bu tarz durumlardan korunmak için olabildiğince güvenmediğiniz siteler üzerinden Facebook girişi yapmaktan kaçının.

Fake Facebook sayfası yapma ile ilgili hazırlanan videoyu aşağıdaki verdiğim linkten izleyebilirsiniz arkadaşlar. Videoyu çeken kişi önce Facebook sayfasının dosyalarını indirip, PHP dilinde birkaç satır kod yazarak sahte Facebook sayfası yapma işlemini tamamlıyor. Böylece siz bu sayfaya mail ve şifrenizi girdiğinizde tüm bilgiler otomatikman karşı tarafa iletiliyor.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güvenlik Sorularına Doğru Yanıt Vermeyin

Facebook'ta şifre kurtarma yöntemlerinden biri olan güvenlik soruları, sizin hesabınızın elden gitmesine neden olabilir. Örneğin ilkokul öğretmeninizin ismi gibi, kötü niyetli arkadaşlarınızın da rahatlıkla bileceği sorulardan kaçının ya da bu sorulara doğru yanıtlar vermeyin.

Arkadaş Listenizi Gizli Tutun

Facebook'ta şifre yenileme basamaklarından birisi de bilgilerinizin size soru olarak sorulması. Facebook şifre kırma yöntemlerini kullanan bazı üçüncü şahıslar, sizin hesap bilgileriniz üzerinden herkese görünür yaptığınız arkadaş listesi ve benzeri içerikler sayesinde şifre yenileme basamaklarında karşılarına gelen soruları rahatlıkla yanıtlayabilirler. Bu ve benzeri durumlardan korunmak için arkadaş listenizi ve önemli bilgilerinizi herkese açık yamamanızı öneririm değerli turkhackteam üyeleri.

Güvenmediğiniz Bilgisayarlardan Giriş Yaptığınızda, Beni Hatırla Butonuna Tıklamayın!

Bir süre kullanmak üzere ödünç aldığınız bir PC'de ya da iş yerinizde kullandığınız PC'de beni hatırla butonuna basmayın. Çünkü şifrenizi sonradan silmiş olsanız bile hesabınız ve şifreniz tarayıcı da kayıtlı bir şekilde durmaya devam edecektir. Bu şifreler "******" şeklinde gözüküyor olsa bile mevcut programların yardımıyla bu şifrelerin içeriğinin görünmesi muhtemeldir. O yüzden sizin olmayan bir PC'den Facebook hesabınıza girdiğinizde beni hatırla butonuna tıklamamaya özen gösterin. Ya da PC ile işiniz bittiğinde geçmişi tamamen silin.

Gelen Maillere Dikkat Edin

Evet, Facebook hesap çalma işlemlerinin klasiği haline gelen maille bilgileri ele geçirme yöntemi. Son derece basit olan bu yöntemde size gönderilen mail içerisinde yer alan exe dosyasına tıkladığınız anda bilgisayarınıza bir virüs yerleşiyor. Eğer anti virüs kullanmıyorsanız bu virüs girdiğiniz her siteyi, sonrasında bastığınız her karakteri karşı tarafa iletebiliyor. Bu yöntemden korunmanın en etkili yolu antivirüs kullanmak olsa da yine de tanımadığınız kişilerden gelen maillerde yer alan fotoğraf, video veya bağlantı linklerine tıklamadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ederim değerli turkhackteam üyeleri.

Yöntemler bunlarda sınırlı değil elbet. Her gün yeni bir açık ve yöntemin çıktığını düşünür isek, hacklenemeyecek sistemin olmadığını hatırlatarak konumu bitireyim değerli turkhackteam üyeleri.
Azurianlight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
04/2015
Yaş:
18
Mesajlar:
834
Konular:
87
Teşekkür (Etti):
58
Teşekkür (Aldı):
101
Ticaret:
(0) %
28-05-2015 17:50
#2
Güzel olmuş eline sağlık...
---------------------
Sadece bir insan..
DeSTRoYeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Mesajlar:
238
Konular:
25
Teşekkür (Etti):
72
Teşekkür (Aldı):
17
Ticaret:
(0) %
28-05-2015 17:55
#3
Faydalı olmuş sağolasın bilmeyenlere yardımcı olacaktır
--------------------- Sonsuza dek öğrenecekmişsin gibi öğren , Her an ölecekmişsin gibi yaşa .
01classique06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
02/2015
Mesajlar:
1.303
Konular:
203
Teşekkür (Etti):
28
Teşekkür (Aldı):
126
Ticaret:
(0) %
28-05-2015 18:37
#4
Alıntı:
DeSTRoYeRS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Faydalı olmuş sağolasın bilmeyenlere yardımcı olacaktır
Şifre dene yöntemi brut force yöntemi oluyordu demi? şifreleri falan listeye bizmi yazıyoruz yoksa program kendisi otomatik mi deniyor?
filozofkopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Üye
Üyelik tarihi:
03/2015
Mesajlar:
1.207
Konular:
166
Teşekkür (Etti):
271
Teşekkür (Aldı):
475
Ticaret:
(0) %
29-05-2015 01:12
#5
Brute force ile uzun sürer en iyisi yinede faqe facebook script hem ne derler
Dostuna yakın ol düşmanına daha yakın
--------------------- |Veteran 7|
Royalon4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
04/2015
Mesajlar:
19
Konular:
3
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
5
Ticaret:
(0) %
30-05-2015 20:42
#6
Bu devirde en iyisi faqefacebook bencede. Trojan keylogger falan mazide kaldı artık herkesin bilgisayarında virüs programları var ve en kötü virüs programı bile keylogger ve trojeni her türlü yakalıyor ve uyarı verıyor. Faqefacebookla taktiği bilirsen her türlü face falan çalabilirsin
--------------------- Bizde çok sabahladık, ama hiç sabahlayanlar mesaj atsın diye yazmadık.
snmzfrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
1
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
04-06-2015 17:47
#7
Aynen.
dertlibela66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
1
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
05-06-2015 20:10
#8
S.a arkadaşlar kesin bildiğiniz facebook şifre kıran programlar varmı yardımcı olursanız sevinirim
bergudan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
04/2015
Mesajlar:
4
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
14-06-2015 21:07
#9
eline sağlık kardeşim güzel bir çalışma
HackerNirva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
06/2015
Nereden:
//MEXİCO
Yaş:
27
Mesajlar:
1.077
Konular:
19
Teşekkür (Etti):
9
Teşekkür (Aldı):
190
Ticaret:
(0) %
14-06-2015 23:13
#10
Güzel yazılmış sabite alınmayı hak ediyor
Gangsterstan Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler