THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook’ta oyun ve uygulama davetlerini engelleme

mortal27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2015
Nereden:
GAZİANTEP
Mesajlar:
54
Konular:
23
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
0
499
05-06-2015 17:15
#1
1. Aşama
Eğer bir etkinlik veya oyun daveti alırsanız, ilk olarak o bildirimi görmek için “Bildirimler” sekmesine tıklayın. Daha sonra, gelen davetin hemen sağında bir “X” işareti göreceksiniz.


“X” işaretine bastığınız zaman, Facebook size o davetin ismiyle ilgili gelen bildirimleri kapatmak isteyip istemediğinizi soruyor; bu durumda “Kapat” ya da Kapatma” seçeneklerinde kararınızı veriyorsunuz. Ancak bu geçici bir çözüm.


2. Aşama
Eğer bildirim engelleme konusunda daha da ileriye gitmek istiyorsanız, o zaman Facebook ayarlarında bazı değişiklikler gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için yine bildirimler sekmesine geliyor, sonra “Ayarlar” a giriyorsunuz.

Karşınıza gelen sayfanın solunda, “Engelleme” adlı bir bölüm mevcut. Bu kısmın içerisinde “Uygulama davetlerini engelle” ve “Etkinlik davetlerini engelle” şeklinde 2 ayrı bölüm göreceksiniz. Bu bölümlere girdiğinizde, seçtiğiniz arkadaşınızdan gelen herhangi bir etkinlik ya da oyun isteğini engelleyebiliyorsunuz. “Uygulamaları engelle” kısmından ise, engellemek istediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz.


Her gün karşılaştığınız Facebook oyun ve etkinlik davetlerinden kurtulmak işte bu kadar kolay. Yine de Facebook’ta oyun oynamak istiyorsanız, biliyorsunuz ki bunun için davete ihtiyacınız yok; ama bir süre sonra siz de o davetleri gönderenlerden biri olabilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler