THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

/ Facebook Lite Boyutu İle Şaşırtıyor!

'RuLing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
02/2015
Mesajlar:
2.735
Konular:
1309
Teşekkür (Etti):
736
Teşekkür (Aldı):
895
Ticaret:
(0) %
0
621
05-06-2015 17:24
#1


Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, düşük sistem kaynağına ihtiyaç duyan "Lite" uygulamasını duyurdu. Facebook Lite düşük donanıma sahip Android cihazları hedefliyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, mobil uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Düşük donanıma sahip, bütçe sınıfı Android cihazlar için geliştirilen Facebook Lite uygulaması dün Asya ülkelerinde kullanıma sunuldu. İlk kez bu yılın başlarında ortaya çıkan ve buradaki haberimizde yer verdiğimiz uygulama, güncel boyutlarıyla da şaşırtıyor.

Gelişmekte olan pazarları hedefliyor
PCWorld sitesinin haberine göre, dün bazı Asya ülkelerinde kullanıma sunulan uygulama 1 MB'tan daha düşük bir boyuta sahip. Dosya boyutu bu kadar küçük olmasına rağmen Facebook Lite uygulaması, sosyal ağ üzerindeki en önemli işlemleri gerçekleştirebiliyor. Uygulama üzerinden haber akışlarını görmek, durum güncellemesi yapmak, fotoğraf paylaşmak ve bildirimleri görmek mümkün.
Asya, Afrika ve Avrupa'da yayınlanacak
Geçtiğimiz yıldan beri üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü Facebook Lite uygulaması sadece Asya pazarında kullanılmayacak. Uygulamanın Latin Amerika, Afrika ve Avrupa'da yayınlanması bekleniyor. Facebook, düşük sistem kaynakları ile sosyal ağa erişim sağlayan lite uygulaması ile dünya çapında tüm kullanıcıları kapsamayı ve trafiğini artırmayı planlıyor.
---------------------
The End

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler