THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook sayfaların gruplardan farkı nedir? Hangisini oluşturmalıyım?

Germiyan' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
03/2009
Yaş:
27
Mesajlar:
2.210
Konular:
1088
Teşekkür (Etti):
110
Teşekkür (Aldı):
452
Ticaret:
(0) %
0
488
16-06-2015 13:09
#1


Sayfalar gerçek kuruluşların, işletmelerin, ünlülerin ve markaların kendilerini beğenen kişilerle genel bir iletişim kurmalarına olanak tanır. Sayfalar sadece resmi temsilciler tarafından oluşturulup yönetilebilir.

Gruplar insanların ortak ilgi alanları hakkında iletişim kurmaları için bir alan sağlar. Gruplar herkes tarafından kurulabilir.

Diğer farklar arasında şunlar vardır:

Sayfalar
  • Gizlilik: Sayfa bilgileri ve gönderileri herkese açıktır ve genellikle Facebook'taki herkes tarafından görülebilir.
  • Hedef Kitle: Bir Sayfayı, ona bağlanmak ve Haber Kaynağı güncellemelerini almak için herkes beğenebilir. Bir Sayfayı kaç kişinin beğenebileceğine dair herhangi bir sınırlama yoktur.
  • İletişim: Bir Sayfayı yönetmenize yardımcı olan kişiler, söz konusu Sayfada gönderiler paylaşabilir. Sayfa gönderileri, Sayfayı beğenen kişilerin haber Kaynaklarında gözükür. Sayfa sahipleri ayrıca Sayfaları için özelleştirilmiş uygulamalar oluşturabilir ve Sayfa'nın büyümesini ve hareketlerini takip etmek için Sayfa İstatistikleri'ni kontrol edebilir.

Gruplar
  • Gizlilik: Gruplarda herkese açık ayarının dışında başka gizlilik ayarları da bulunur. Gizli ve kapalı gruplarda, gönderileri yalnızca grup üyeleri görebilir.
  • Hedef Kitle: Üyelerin üst yöneticiler tarafından onaylanması veya eklenmesi şartını koymak için grup gizliliğini ayarlayabilirsiniz. Bir grup belirli bir boyuta ulaştığında, bazı özellikler sınırlanır. En kullanışlı gruplar genellikle, tanıdığınız kişilerden oluşan küçük gruplarla oluşturduklarınızdır.
  • İletişim: Gruplarda, varsayılan olarak, herhangi bir üye grupta bir şey paylaştığında üyeler bildirim alır. Grup üyeleri sohbetlere katılabilir, ortak albümlere fotoğraflar yükleyebilir, grup belgelerinde birlikte çalışabilir ve arkadaş oldukları üyeleri grup etkinliklerine davet edebilir.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir Sayfa oluşturabilirsiniz veya bir grup oluşturabilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler