THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Facebook'a Durum Önerme Sistemi Geliyor

'RuLing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
02/2015
Mesajlar:
2.735
Konular:
1309
Teşekkür (Etti):
736
Teşekkür (Aldı):
895
Ticaret:
(0) %
0
611
16-06-2015 14:01
#1


Facebook'a gelen sık yeniliklere şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Artık Facebook'ta durum yazarken size konu önerileri de sunacak. Fakat sistem pek de iyi değil.

Facebook gün geçtikçe farklı farklı detaylar ve yenilikler getirmeye devam ediyor. Bu sefer de ortaya çıkan detay ise Facebook'ta durum yazmak istediğinizde size etiketler ile konular hakkında öneriler sunacak olması olarak dikkat çekmekte.

Yani siz Facebook'ta durum kısmına geldiğinizde Facebook o gün ne çok konuşuluyor, o gün için özel bir etkinlik varsa o şekilde size hatırlatma ve önermeler yapacak olan Facebook bu sistemi test etmeye başladı. Fakat pek de etkili olduğu söylenemez.Yukarıdaki görsellerden anlayacağınız gibi sistem basit, fakat etiketlere dikkatli bakarsanız "Ulusal Fıstık Ezmeli Kurabiye Günü" "Uluslararası Genç Kartallar Günü" "Dünya Çıplak Bisiklet Günü" "Dünya Cin Günü" gibi trollemere açık olduğunu da göreceksiniz. Yani sistem sadece verilere göre işleniyor. Özel gün ve haftaları kendi sisteminden önermek yerine o gün o çevrede en çok konuşulanlara göre düzenlenen sistemde eğlencesine birçok trollemeler olacaktır.Ancak bir de yukarıda göreceğiniz gibi bir durum var. Bu ise tam olarak sistemli işleyecektir. Sizin beğenilerinize göre şekillenecek olan bu önerme sisteminde eğer siz Galatasaray taraftarı iseniz Galatasaray'ın maçı olduğu gün "Bugün Galatasaray'ın maçı var, ne düşünüyorsun?" şeklinde görülebilecek. Bu en azından diğerine göre daha iyi olduğunu belirtmek gerek.

Şu anda Amerika'da test aşamasında olan bu sistem kısa süre içinde yayılacaktır. Bakalım bu sistemin bir artısı olacak mı yoksa Twitter'da gördüğümüz trollemelerden Facebook da mı nasibini alacak.
---------------------
The End

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler