THT DUYURU

takipci
chat
Seçenekler

Facebook, intihar önleme servisini devreye sokuyor

Quinones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2008
Mesajlar:
13.634
Konular:
5648
Teşekkür (Etti):
1331
Teşekkür (Aldı):
3582
Ticaret:
(0) %
08-12-2015 12:28
#1
Facebook, intihar önleme servisini devreye sokuyor


İnsanların kendine zarar vermesini önlemek isteyen Facebook yeni bir sistemle karşımıza çıkıyor. Facebook, insanların yaşadığı sıkıntı, depresyon veya çeşitli sebepler yüzünden intihar etme vakalarını aza indirmek için böyle bir sistemi test ediyor. Test aşamasında olan bu sistem şu anda Avustralya’da deneniyor.

Ayrıca yapılan araştırmalarda bunalım sorunları yaşayan, yalnızlık sıkıntısı çeken bazı insanların Facebook’a girerek beğeni ya da başka yöntemlerle kendilerini iyi hissettikleri görülüyor. Bu sebeple Facebook ekibi böyle bir sistemi ortaya çıkartmış.

Sistem nasıl çalışacak?
Facebook ekibi, bazı intiharlardan önce Facebook’a bir gönderi veya veda mesajı paylaşıldığını saptamış. İşte bu şekilde bir olay yaşandığı an Facebook, kullanıcıları intihar niyetinden uzaklaştırmaya çalışacak. Bu noktada arkadaşların çok büyük bir rolü oluyor.

Örneğin bir arkadaşınızın kötü durumda olduğunu ve intihar edebileceğini düşünüyorsunuz. Bu sisteme arkadaşınızın adını ekleyerek bir nevi arkadaşınızı göz önünde tutmuş olacaksınız. Ters bir durum sezen Facebook, sistemi devreye sokacak ve o kişiyi intihardan vazgeçirmek için önüne birkaç yazı çıkartacak.


Tugradan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2015
Mesajlar:
1.100
Konular:
84
Teşekkür (Etti):
83
Teşekkür (Aldı):
232
Ticaret:
(0) %
08-12-2015 12:57
#2
Tumblr da yıllardır olan bir özellik ve aktif sistem facebook çok geride artık kullanan bile yok çevrem de pek MSN'in hazin sonu gibi olucak facebook da muhtemelen
--------------------- Graphic Design

Professional-Photographer

Indesigns

Kaptanın ustalığı deniz durgunken belli olmaz
MehmetBey23 Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler