THT DUYURU

takipci
chat
Seçenekler

Facebook'da Artık Flash Yerine HTML5 Video Oynatıcısı Kullanacak

kenzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderasyon Lideri
Üyelik tarihi:
12/2010
Nereden:
Edda
Mesajlar:
8.542
Konular:
1464
Teşekkür (Etti):
3825
Teşekkür (Aldı):
2657
Ticaret:
(0) %
19-12-2015 19:57
#1
Facebook'da Artık Flash Yerine HTML5 Video Oynatıcısı Kullanacak

Artık kullanım oranı gitgide yok olacak kadar azalmaya başlayan Flash için Facebook'ta vazgeçerek HTML5'e yöneldi.

Geçtiğimiz yılların en beğenilen ve en yoğun kullanılan Adobe üretimi Flash altyapısı artık tercih edilmemeye ve yerini HTML5 gibi çok daha verimli çalışan bir yapıya bırakmaya başlamıştı. İlk büyük adımın YouTube'un Flash yerine HTML5 oynatıcı kullanmasıyla düşünebileceğimiz sistemde tüm büyük firmalar birer ikişer Flash desteğini kaldırırken bu sefer Facebook da uzun süredir kullanmakta olduğu video oynatıcısında artık flash player yerine HTML5 kullanacak.

Yapılan duyuruda 'varsayılan olarak' HTML5'e geçiş yaptığını belirten Facebook'un bu sözünden isteyenlerin Flash olarak kullanabileceğini anlıyoruz. Ayrıca günümüzün popüleri olan HTML5'in hem geriye hem de yeni sistemlere sağladığı muhteşem uyumluluk ve sorunsuz çalışma prensibi sayesinde çok daha sevildiğini ve internet sektörünü bilen herkesin tercihi olması Facebook'u da ikna etmiş.

Güvenlik konusunda da daha başarılı olduğu ve tarayıcı ile işletim sistemi farketmeden rahatlıkla çalışabildiği için tercih edilen HTML5 video oynatıcısı ile daha rahat Facebook videoları da izleyebileceksiniz.
---------------------

vip@turkhackteam.org

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler