THT DUYURU

takipci
chat
Seçenekler

Facebook'tan Çalışanlarına Büyük Kıyak: Ofisin Yakınına Taşınanlara 10 Bin Dolar Ekstra Ödeme

kenzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderasyon Lideri
Üyelik tarihi:
12/2010
Nereden:
Edda
Mesajlar:
8.542
Konular:
1464
Teşekkür (Etti):
3825
Teşekkür (Aldı):
2658
Ticaret:
(0) %
21-12-2015 21:37
#1
Facebook'tan Çalışanlarına Büyük Kıyak: Ofisin Yakınına Taşınanlara 10 Bin Dolar Ekstra Ödeme

Merkezi Kaliforniya’da bulunan Facebook, San Francisco’nun merkezine 48 kilometre uzaklıkta bulunduğu gerekçesiyle ulaşımda zorluk yaşayan çalışanlarına 10 bin dolar veriyor.


Reuters’in haberine Facebook'uninsan kaynakları bölümü, çalışanlarının yaşadığı zorlukların üstesinden gelmek için evleri merkezden uzak olan personellerine 10 bin dolar ekstra ödeme yapıyor. San Francisco’nun güney merkezine 48 kilometre uzaklıkta bulunan Facebook’un genel merkezi, dolayısıyla bazı personellerinin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamasına sebep oluyor.

Mesafe dışında bir durum da personellerin mesaiye kalması. İşleri normalden daha fazla uzayan evi uzaktaki personeller, hemen eve varmak istemeleri sebebiyle kendilerini ofisten bir an önce ayrılmak zorunda hissediyorlar. Fakat mesafe yakın olursa mesaiye kalma isteği daha fazla oluyor ve işler tamamlanmadan ofisten çıkılmıyor.Bunun dışında sabah işe geç kalmak ya da mesai sonrası eve dönüşle ilgili sıkıntı yaşamak, çalışanlar üzerinde büyük stres oluşturuyor. Facebook da bunu önlemek için böyle bir sistem geliştirmiş. Bunun hem şirket hem de çalışanlar adına çok önemli bir girişim olduğunu söylememize gerek yok sanırım. Çünkü personelin stres yaşaması demek, ayrıca iş verimliliğinin de düşmesi demek. Ortaya kötü bir iş çıkacağına ‘biraz masraf ederim ama daha fazla verim alırım’ düşüncesiyle hareket etmek, bana çok daha mantıklı geldi.
---------------------

vip@turkhackteam.org

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler