THT DUYURU

takipci
chat
Seçenekler

Hindistan, Facebook'un Ücretsiz Olarak Dağıttığı İnternet Hakkında Soruşturma Başlattı

Takisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
06/2015
Nereden:
taki.php
Mesajlar:
2.704
Konular:
256
Teşekkür (Etti):
1554
Teşekkür (Aldı):
1360
Ticaret:
(0) %
0
394
25-12-2015 19:05
#1
Hindistan, Facebook'un Ücretsiz Olarak Dağıttığı İnternet Hakkında Soruşturma Başlattı
Dünyaca ünlü sosyal medya sitesi Facebook'un, internet.org projesi kapsamında faaliyete geçirmeye uğraştığı ücretsiz internet projesi sürekli olarak engellerle karşılaşıyor.
Bir süredir dev sosyal medya sitesi Facebook, Hindistan'da ücretsiz internet dağıtabilmek için uğraşıyor. Bunun için ülkenin önde gelen telefon operatöründen Reliance Communications ile ortaklık anlaşması imzalayan Facebook, bir süredir dağıttığı ücretsiz internetin sonuna gelmiş gibi görünüyor.

Hindistan'ın en yetkili konumda olan Telekom şirketi, tarafsızlığı ihlal ettiği iddiasıyla Facebook hakkında soruşturma başlattı. Telekom şirketi soruşturmanın güvenli bir şekilde ilerleyebilmesi için de Facebook'un Reliance Communications operatörüyle ortaklaşa dağıttığı ücretsiz interneti kapattı. Ağ tarafsızlığı savunan Hint Telekom şirketinin amacı ücretsiz interneti engellemek olarak algılanıyor. Çünkü Facebook'un dağıttığı ücretsiz internet sayesinde halk onlara izin verilen sitelerde rahatlıkla dolaşabiliyor. Bu yüzden de Hindistan Telekom tarafından ücretsiz internet sıkıntı yaratıyor.

Facebook ise dava devam ederken bile internetini dağıtmak için ısrarcı. Bunun için Reliance Communications ile görüşmelerini sürdüren sosyal medya sitesi, bakalım Hindistan’da galip gelecek mi?
---------------------
𐱅 𐰇 𐰼 𐰜
Workama Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler